عارف:

دوستانی که با "لیست امید" رای آورده‌اند، به تعهدات‌شان پایبند باشند

عارف

رئیس فراکسیون امید در واکنش به تغییر مواضع برخی از برگزیدگان "لیست امید" پس از ورود به مجلس اعلام کرد: امیدواریم دوستانی که به دلیل حضور در "لیست امید" موفق به ورود به مجلس شدند، به تعهدات‌شان پایبند باشند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محمدرضا عارف در گفتگویی با تاکید بر لزوم حفظ شئون اخلاقی در رقابت‌های سیاسی، اعلام کرد: درحال حاضر رقابتی میان دو جناح برای تشکیل فراکسیون و مسائل دیگر در مجلس دهم به‌وجود آمده و ما تلاش می‌کنیم در فضایی اخلاقی این رقابت را مدیریت کنیم.

او گفت: برای ما بسیار مهم و حائز اهمیت است که در رقابتی برای تلاش و فعالیت بیشتر شرکت کنیم، نه این‌که احیاناً به‌دنبال حذف فرد یا گروهی اقدام کنیم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با تاکید بر لزوم حفظ همدلی در میان اعضای «فراکسیون امید» خاطرنشان کرد: هدف اصلی ما ایجاد انسجام در مجلس دهم است، تا بتوانیم با همدلی برنامه‌های مشترکی را که هردو فراکسیون در دستور کار دارند، با اولویت‌بخشیدن به مسائل اقتصادی و اجتماعی به انجام برسانیم.

عارف تصریح کرد: نگاه اصلاح‌طلبان و «فراکسیون امید»، بر پایه تعامل حداکثری در مجلس است و امیدواریم بتوانیم مدیریت مجلس دهم را با همکاری فراکسیون‌های مختلف و باتوجه به شایستگی‌ها و ویژگی‌های شخصی و توانایی‌های افراد دنبال کنیم.

رئیس «فراکسیون امید» در مجلس دهم با تاکید بر لزوم رعایت اخلاق در عمل سیاسی، گفت: در بحث ریاست مجلس وارد رقابتی شدیم اما تاکید داریم و امیدواریم که مبنای این رقابت، اخلاق و اخلاقیات باشد.

او همچنین در واکنش به تغییر مواضع برخی از برگزیدگان «لیست امید» پس از ورود به مجلس، اعلام کرد: امیدواریم دوستانی که به دلیل حضور در «لیست امید» موفق به ورود به مجلس شدند، به تعهدات‌شان پایبند باشند. البته که ما هیچ اهرم کنترلی در اختیار نداریم و تنها میزان و ملاک ما، همان اخلاق است.

برگزیده نخست مردم تهران در مجلس دهم اضافه کرد: به هر حال، گروهی از فعالان سیاسی تحت یک لیست انتخاباتی و یک گفتمان مشخص واحد وارد رقابت شده‌اند و به مردم در چارچوب این لیست، وعده‌هایی داده‌اند و مردم نیز از این گفتمان مطالبه‌هایی دارند که ما خودمان را نسبت به آن متعهد می‌دانیم. بنابر این هنگامی می‌توانیم این وعده‌ها را عملی کنیم و مطالبه‌ها را پاسخگو باشیم که تمامی عزیزانی که با «لیست امید» رای آورده‌اند، در کنار ما بمانند تا بتوانیم در مجلس تاثیرگذار باشیم و برنامه‌های خودمان را دنبال کنیم.

عارف با ابراز امیدواری از تحقق وعده‌هایی که در چارچوب گفتمان امید مطرح شده، تصریح کرد: امیدواریم علاوه بر این‌که همه این عزیزان در «لیست امید» می‌مانند، حتی به تعداد اعضای این لیست اضافه شود و عده‌ای که بیرون از لیست بودند نیز به ما بپیوندند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین