قیمت نفت در ۵ سال آینده ۵۰ تا ۶۰ دلار خواهد بود

نفت خام

گلدمن ساکس همچنین پیش بینی کرد قیمت شاخص نفت خام برنت در سال جاری میلادی به ۴۵ دلار و در سال آینده میلادی به ۵۵ دلار خواهد رسید.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تازه ترین برآورد بانک گلدمن ساکس نشان می دهد که تا سال 2020 میلادی، قیمت نفت در بازه 50 تا 60 دلار برای هر بشکه باقی خواهد ماند.

بانک آمریکایی گلدمن ساکس با استناد به افزایش تولید نفت شیل در آمریکا و رشد عرضه نفت از سوی اوپک، پیش بینی کرد که قیمت نفت تا سال 2020 میلادی در بازه 50 تا 60 دلار برای هر بشکه باقی می ماند.

این بانک در گزارشی اعلام کرد: ما همچنان انتظار داریم که قیمت نفت در بلند مدت پایین بماند که مهمترین عوامل آن، تولید نفت خام شیل در آمریکا، افزایش عرضه اوپک و آغاز پروژه های تولیدی جدید در سالهای 2016 تا 2018 میلادی است.

در هفته گذشته، گلدمن ساکس برآورد خود را قیمت نفت در کوتاه مدت افزایش داده و اعلام کرده بود به دلیل اختلال در تولید نفت نیجریه و کانادا، بازار نفت با کمبود عرضه رو به رو شده است.

این بانک در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد که میانگین قیمت شاخص نفت خام دبلیو تی آی آمریکا در سال 2016 میلادی 45 دلار خواهد بود. با این همه، این بانک برآورد خود را از قیمت نفت در سال 2017 میلادی از 58 دلار به 53 دلار کاهش داد.

گلدمن ساکس همچنین پیش بینی کرد قیمت شاخص نفت خام برنت در سال جاری میلادی به 45 دلار و در سال آینده میلادی به 55 دلار خواهد رسید.

این بانک اعلام کرد که رشد بهره وری در تولید نفت شیل سبب خواهد شد که تا سال 2020 میلادی حداقل قیمت لازم برای سودآوری تولید این نوع نفت به کمتر از 50 دلار برای هر بشکه برسد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین