مصرف روزانه بنزین با تعداد جمعیت ایران برابر شد

بنزین

میانگین مصرف روزانه بنزین در کشور از مرز ۷۸ میلیون لیتر و تعداد جمعیت ایران نیز از مرز ۷۹ میلیون نفر عبور کرد و برای نخستین بار، این دو آمار تقریباً برابر شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، یک کارشناس برنامه ریزی شهری با استناد به آمار اخیر مرکز آمار ایران که جمعیت کشورمان در پایان اردیبهشت ماه امسال را ۷۹ میلیون و ۲۶۲ هزار نفر اعلام کرده بود، گفت: این در حالی است که بر اساس آخرین آمار شرکت ملی پخش فرآورده ‌های نفتی ایران در اردیبهشت ماه سال جاری، مصرف بنزین در سراسر کشور با دو و نیم درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۷۸ میلیون و ۵۵۰ هزار لیتر رسید.

شهرام جباری زادگان با اشاره به این که البته میانگین مصرف بنزین در روز سی ام اردیبهشت به ۸۶ میلیون لیتر نیز رسید، اظهار کرد: به طور متوسط هر ایرانی روزانه بالغ بر یک لیتر و به طور مشخص ۹۹۱ میلی لیتر بنزین مصرف میی کند که البته میانگین مصرف شهر تهران از میانگین مصرف کشور بالاتر است.

وی با بیان این که ایران بعد از آمریکا، ژاپن، مکزیک و کانادا پنجمین کشور جهان از نظر مصرف بنزین در جهان محسوب می شود، تصریح کرد: این در حالی است که مصرف ما از کشورهای بزرگ صنعتی همچون انگلستان، استرالیا، ایتالیا، کره جنوبی و فرانسه، بیشتر بنزین مصرف می کنیم.

این کارشناس مسائل شهری در پایان در خصوص علل افزایش مصرف بالای بنزین در کشورمان، خاطرنشان کرد: یکی از دلایل این مصرف بالا، عدم استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تولید خودروهای پر مصرف داخلی و یکی از عوامل، فرهنگ استفاده بی رویه از خودروی شخصی در کشورمان است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین