اعتراض مردم هیروشیما به حضور اوباما در این شهر

ب

گروهی از مردم هیروشیمای ژاپن روز جمعه با برپایی تجمع اعتراض آمیز، مخالفت خود را با حضور باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در این شهر ابراز کردند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، اوباما که در پایان نشست دو روزه سران کشورهای «جی هفت» و ساعتی پیش به منظور ادای احترام به قربانیان بمباران اتمی سال 1945 به پارک و موزه یادبود صلح هیروشیما آمده بود، با اعتراض مردم این شهر مواجه شد.

معترضان از اینکه رئیس جمهوری آمریکا حاضر به عذرخواهی از بازماندگان این حادثه نشده به شدت عصبانی بودند و شعارهایی نیز علیه او سر دادند.

آنان با در دست داشتن دست نوشته و پلاکارتهایی اعلام کردند که حق و حقوق قربانیان و خانواده های آنها با رفتاری که اوباما امروز در پیش گرفت، نادیده گرفته شده است.

اعتراض مردم هیروشیما امروز در حالی صورت گرفت که این شهر و دیگری شهرهای ژاپن طی هفته های اخیر هم شاهد تجمعات خیابانی علیه آمریکا و حضور نظامیان این کشور در ژاپن بود.

همچنین مردم کره جنوبی نیز روز گذشته با برگزاری تظاهراتی اعتراض خود را به سفر اوباما به هیروشیما اعلام و به سفارت این کشور در شهر سئول حمله کردند.

شین هوا، خبرگزاری رسمی چین امروز با انتشار تصاویری از تجمع کنندگان شهر هیروشما نوشت: مردم این شهر با این حرکت اعتراضی نشان دادند که از حضور باراک اوباما در شهر خود ناراضی هستند.

باراک اوباما اولین رئیس جمهوری آمریکا از سال 1945 میلادی است که به هیروشیما سفر کرد و علاوه بر او دیگر روسای جمهوری این کشور نیز حاضر به عذرخواهی از ژاپن و خانواده های قربانیان بزرگترین جنایت اتمی تاریخ نشدند.

او که کشورش شهر هیروشمیا را با بمب اتمی در جریان جنگ جهانی دوم نابود کرد، روز جمعه بدون آنکه عذرخواهی کشورش را از این مسئله اعلام کند، از کشورهای دنیا خواست تا زرادخانه های هسته ای خود را کاهش دهند.

رئیس جمهوری آمریکا جلوگیری از وقوع چنین رخدادهایی را یک «مسئولیت مشترک» دانست و ضمن ابراز امیدواری به نابودی سلاح های هسته ای افزود که هرگز نباید یاد و خاطره هیروشیما از ذهن ها زدوده شود.

چهل و دومین اجلاس سران «جی هفت» با حضور رهبران آمریکا، فرانسه، آلمان، ژاپن، انگلیس، کانادا و ایتالیا که از دیروز پنجشنبه در شهر ایسه شیما ژاپن آغاز به کار کرده بود، امروز با انتشار بیانیه ای به کار خود پایان داد.

منبع: ایرنا

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین