در جمع ایرانیان مقیم سوئد؛

ظریف: آمریکایی‌ها باید با ملت ایران با زبان تکریم صحبت کنند

ظریف

وزیر امور خارجه گفت: مردم ایران به آمریکایی‌ها گفتند هر قدر تحریم کنید نمی‌توانید بر اراده ما تاثیر بگذارید، بلکه باید با ملت ایران با زبان تکریم صحبت کنید.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه امروز -چهارشنبه- در جمع ایرانیان مقیم سوئد با بیان این مطلب افزود: هر چه در ایران به دست آمده مرهون لطف مردم بوده است. هرچه درباره مردم انجام دهیم ذره ای از مجاهدت ها، هوشمندی ها و مقاومت های این مردم بزرگ را انجام نداده ایم.

وزیر امور خارجه گفت:بر اساس تحلیل و نه شعار عرض می کنم اگر چیزی باعث شد که کسی جرات حمله به ایران را نداشته باشد مردم ایران بودند.

ظریف اظهار داشت: گفتند و شنیدید که ما شاید بتوانیم تاسیسات هسته ای ایران را بمباران و نابود کنیم، اما خواست این مردم بزرگ را با هیچ بمبارانی نمی توانیم منهدم کنیم.

وی در ادامه افزود: همه می دانند که مردم ایران ملتی هستند که اجازه ندادند و نمی دهند که کسی نسبت به خاک، عزت و شرف آن ها تعدی کند.

ظریف تصریح کرد: ایرانیان، مردمی بزرگوار هستند، سال ها در زیر ستم صدام حسین مقاومت کردند و بعد از پایان جنگ به کمک برادرانشان در عراق و منطقه که روزی علیه آن ها از جنایات صدام حمایت کردند، آمدند.

وزیر خارجه کشورمان گفت: مردم بزرگواری که سال ها در برابر خشونت تحریم که اجازه نمی داد حتی از امکانات دارویی برخوردار باشند و بیماران ما آزمایش هایشان را برای تایید نتایج آزمایش به خارج بفرستند.

وی گفت: تحریمی که مردم را ناگزیر کرده بود دارو را با شرایط دشوار خریداری کنند، اما همین مردم با بزرگواری از یک طرف هدف تحریم ها را ناکام گذاشتند و از طرف دیگر آغوش بازشان را برای تعامل با جهان نشان دادند.

*با ملت ایران با زبان تکریم صحبت کنید

ظریف یاد آور شد: این مردم بودند که با حضور در پای صندوق رای در سال 92 به دنیا نشان دادند که جدا کردن مردم از کشور و آینده شان از طریق فشار ناممکن است. 

وزیر امور خارجه با بیان اینکه کار را مردم انجام دادند افزود: مردم به آمریکایی ها گفتند هرقدر تحریم کنید نمی توانید بر اراده ما تاثیر بگذارید، بلکه باید با ملت ایران با زبان تکریم صحبت کنید.

وی افزود: این مردم ایران بودند که علیرغم سختی ها بار دیگر در 7 اسفند دیدگاه و روششان را به همه نشان دادند. این اراده ملی اصل و تمام توفیقات ماست.

*امنیت درون زای ما مبنای قدرت ماست 

ظریف گفت: مردم علیرغم همه نامردمی هایی که در منطقه شده می توانند در امنیت زندگی کنند؛ این امنیت درون زای ما مبنای قدرت ماست به همین دلیل وقتی رهبر معظم انقلاب سیاست های اقتصاد مقاومتی را ابلاغ می کنند می فرمایند که درون زا و برون نگر است.

*ایرانی ها در هرجای جهان برای ایران افتخار می آفریند

وی گفت: اقتصاد ما متکی به ذوق شهامت و پشتکار جوانان ایرانی است که شرکت های نوپایی در ایران درست کرده اند که همه به آن ها افتخار می کنیم.

ظریف با اشاره به اینکه کشور امروز با فشارهای جدی مواجه است، افزود: مردم ومعیشت مردم به دلیل تحریم های ناجوانمردانه با مشکل مواجه شده است، اما هیچ کدام باعث نشده که مردم تلاش و کوشش و سازندگی را کنار بگذارند.

*مدیون ایرانیان خارج هستیم که هویت ایرانی را حفظ کرده اند

ظریف گفت: ایرانی ها در هرجای جهان برای ایران افتخار می آفریند. ایرانی در سوئد مسئولیت می پذیرد، کارآفرینی می کند، استاد دانشگاه می شود، تاجر موفق می شود و ایرانی که انسان شایسته است، اخلاق آرمانگرایی، واقع گرایی، مدارای ایرانی و اسلامی را نشان می دهد و بهترین سفیر ما در هر جای دنیا که باشد، است.

وزیر امور خارجه گفت: به همان اندازه که مدیون ایرانی هستیم که در ایران در برابر تحریم هویت ایرانی را حفظ می کند، مدیون ایرانیان خارج هستیم که هویت ایرانی را حفظ کردند و شهروندان خوبی برای کشوری هستند که در آن زندگی می کنند.

وی تاکید کرد: گفت و گوی تمدن ها همواره از طریق کسانی بوده که با باور به فرهنگ خودشان وشناخت یک فرهنگ جدید توانستند یک پل تفاهمی با دو فرهنگ ایجاد کنند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین