تشدید تدابیر امنیتی در مساجد "اورلاندو" آمریکا

آمریکا

در پی تیراندازی مرگبار اورلاندو، مساجد این منطقه ضمن تشدید تدابیر امنیتی، محافظان مسلحی را برای تامین امنیت نمازگزاران استخدام کردند. همچنین در نخستین نماز جمعه پس از این قتل عام نیز تعداد مسلمانان حاضر در مساجد به شدت کاهش یافته و حاضران بسیار محتاط عمل کردند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، به نقل از شبکه فاکس نیوز، در مراسم نماز جمعه طبق روال عادی 1500 تن به مرکز اسلامی اورلاندو  می‌آیند اما در جمعه گذشته تنها چند صدتن در مراسم نماز شرکت کردند.

در مرکز فلوریدا که خانه ده‌ها هزار مسلمان است، بسیاری نگران اقدامات تلافی جویانه هستند؛ چرا که عمر متین، عامل تیراندازی مرگبار اورلاندو یک شهروند آمریکایی مسلمان بود که با داعش بیعت کرده و به کلوب شبانه همجنسگرایان حمله کرد.

براساس گزارش شورای روابط آمریکایی- اسلامی، از زمان وقوع این تیراندازی مرگبار، مساجد سراسر فلوریدا در تماس‌های تلفنی و رسانه‌های اجتماعی پیام‌های تهدید آمیزی را دریافت کرد‌ه‌اند.

در همین راستا، اداره تحقیقات فدرال (اف. بی. آی) و مقامات محلی علنا نسبت به تعهدات یا اقدامات خشونت آمیز علیه مسلمانان و اموالشان هشدار دادند.

سخنگوی شورای روابط آمریکایی- اسلامی گفت: این سازمان تلاش می‌کند تا تشخیص دهد کدامیک از پیام‌ها تنها از سر خشم هستند و کدام یک تهدیدات جدی محسوب می‌شوند.

نظر حمزه، مدیر عملیات‌های شورای روابط آمریکایی- اسلامی که تاکنون 40 مسجد از 100 مسجد فلوریدا را  آموزش داده گفت: این سازمان برنامه آموزشی را برای مسلمانان آغاز کرده تا بر امنیت مسجد، امنیت خانه، امنیت فردی و نحوه شناسایی و مبارزه با افراط گرایان حاضر در بین اعضای مسجد تمرکز کنند.

محمد مسری، امام مسجد الرحمان گفت: تعداد شرکت کنندگان در نماز جمعه به طور چشمگیری کاهش یافته و ما در خطر تهدیدات جدی قرار داریم.

وی افزود: از زمان وقوع تیراندازی مرگبار اولاندو،  مسجد ما نامه‌ها و ایمیل‌های تهدید آمیزی را دریافت کرده‌ است. در برخی از این پیام‌ها آمده است" ما می‌دانیم شما کجا هستید و در زمان مناسب به سراغتان خواهیم آمد".

منبع: ایسنا

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین