در نامه‌ای به اعضای شورای فرهنگ عمومی کشور

دانشجویان خواستار نامگذاری "هفته حقوق بشر آمریکایی" شدند

حقوق بشر آمریکایی

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) در نامه‌ای به اعضای شورای فرهنگ عمومی کشور، خواستار نامگذاری هر چه سریع‌تر "هفته حقوق بشر آمریکایی" شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) در نامه‌ای به اعضای شورای فرهنگ عمومی، تاکید کرد: شورای عمومی هر چه سریع‌تر نسبت به نامگذاری «هفته حقوق بشر آمریکایی» اقدام کند.

در بخشی از این نامه آمده است: با گذشت یک سال از سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر نام‌گذاری هفتم تا دوازدهم تیرماه به عنوان «هفته حقوق بشر آمریکایی»، جای تعجب است که چرا شورای محترم فرهنگ عمومی نسبت به تصویب این نام‌گذاری تا امروز کوتاهی کرده‌است.

در ادامه با اشاره به اینکه این هفته یادآور رنج و مرارت‌های مردم انقلابی ایران اسلامی و زخم‌های فراموش نشدنی امریکا و اذنابش بر پیکره انقلاب است، تاکید شده است: مگر می‌توان نگاه معصومانه 66 کودک شهید در جنایت ناو «وینسنس» آمریکایی را فراموش کرد؟ آیا داغ شهادت بهشتی و 72 نفر از بهترین انصار انقلاب امریست که از حافظه تاریخی ملت ایران پاک می‌گردد؟! واقعه تلخ ترور مقام معظم رهبری توسط تفاله‌های آمریکای جنایتکار نیز خود جنایتی است که تاکنون درد و تلخی آن همراه ملت ایران است.

نامه مذکور می‌افزاید: در روزگاری که عده‌ای خودفروخته در حال تلاش برای بزک کردن چهره جنایتکار اصیل و شیطان بزرگ هستند، امید است اعضای محترم و انقلابی شورای فرهنگ عمومی با عموم مردم ایران اسلامی همراهی کرده و ضمن تصویب فوری این هفته به عنوان «هفته حقوق بشر آمریکایی»، هم راستا با مقام معظم رهبری، گامی در مسیر افشای چهره  تروریستی آمریکای خون آشام بردارند.

در پایان این نامه تصریح شده است: امید است با توجه به حضور افراد انقلابی حاضر در این شورای محترم این تصمیم هرچه سریعتر و پیش از پایان یافتن این هفته انجام پذیرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین