نماینده اصلاح‌طلب مجلس خواستار برکناری برخی از وزرا در ماجرای حقوق‌های نجومی شد

الیاس حضرتی، مدیرمسئول روزنامه اعتماد در غرفه خبرگزاری «نسیم» در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها

حضرتی با بیان اینکه دولت باید در ماجرای حقوق‌های نجومی یک پالایش درونی مخصوصا در سطح وزرا داشته باشد گفت: نیابد وزرایی که خوب کار کردند تخریب شوند و وزرایی که سهل انگاری کردند از این ماجرا کنار گذاشته شوند؛ پس اگر لازم باشد باید در سطح وزیر هم اقداماتی نظیر جابجایی صورت گیرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، الیاس حضرتی نماینده اصلاح طلب مجلس در گفتگویی اظهار کرد: شاید کسانی که این ماجرا را آغاز کردند حسن نیت نداشتند اما ما امیدواریم نتیجه عملشان ختم به خیر شود چرا که دولت در برخورد با این قضیه تاکنون امتحان خوبی پس داده و بدون اینکه عکس العملی برخورد کند یا ناراحت و عصبی شود خیلی وارد میدان شد و یک پالایش درونی انجام داد.

وی افزود: در این ماجرا مدیرانی که در مظان اتهام بودند و یا توسط افکار عمومی مورد سوال قرار گرفته بودند یا اینکه تخلفشان و یا سوء استفاده از قانون در مجموعه مدیریتی شان احراز شده بود سریعا از سوی دولت جابجا، عزل و یا وادار به استعفا شدند و این نشان می‌دهد دولت آماده شفاف سازی است ولو اینکه در مقطعی در مورد یک تخلف غفلت کرده باشد.

این نماینده مجلس ادامه داد: هم سخنگوی دولت بارها بابت این غفلت عذر خواهی کرد و هم برخی وزرا و خود رئیس جمهور از مردم عذرخواهی کردند. لذا من فکر می کنم برخورد دولت در این داستان فوق العاده بود و باید از دولت تشکر کرد البته به نظر من دولت باید در ادامه یک پالایش درونی برای خود مخصوصات در سطح وزرا  داشته باشد و مراقب باشد این داستان به شکلی ادامه نیابد که وزرایی که خوب کار کردند تخریب شوند و وزرایی که سهل انگاری کردند از این ماجرا کنار گذاشته شوند. پس اگر لازم باشد باید در سطح وزیر هم اقداماتی نظیر جابجایی صورت گیرد.

حضرتی با بیان اینکه برخورد با پرداخت های غیرمتعارف نباید منحصر به دولت باشد تصریح کرد: مثلا سازمان بازرسی و دیوان محاسبات در این داستان قصور داشتند و من پیشنهاد می کنم رئیس سازمان بازرسی کل کشور داوطلبانه استعفا دهد زیرا قانونا باید اقداماتی انجام می داد و هم‌چنین دیوان محاسبات که قصوراتی در این ماجرا داشته است.

وی در پایان با بیان اینکه قوای مقننه و قضاییه نیز باید همانند قوه مجریه که به تسویه درونی در این موضوع اقدام کرد، اقداماتی انجام دهند گفت:‌همه ما باید مواظبت کنیم و مرتب خود را مورد سوال، بازرسی و بازبینی قرار دهیم و تحت تاثیر ملاحظه کاری ها قرار نگیریم چراکه حکومت داری با ملاحظه کاری در تضاد است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

  • محمدی جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۲۲:۳۲:۱۵
    پاسخ 0 |

    من طرفدار حزب آقای حضرتی نیستم ولی وقتی حرف حقی زده شد از هر کسی که شد باید قبول کرد . من جمله این فرمایش آقای حضرتی . البته این دزدی ها را باید اساسی حل کرد .

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین