حکم ممنوع الخروجی یک فعال حقوق بشری توسط رژیم آل‌خلیفه

بحرین

رژیم آل‌خلیفه در راستای تشدید خفقان علیه فعالان و مخالفان سیاسی در بحرین، یک فعال حقوق بشری را از سفر به خارج از این کشور محروم کرده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: "شرف الموسوی" رئیس شورای اداری «انجمن شفافیت بحرین»، روز جمعه تأکید کرد که مقام‌های بحرینی او و «محمد تاجر»، یک حقوقدان را از سفر به عربستان سعودی منع کرد.

الموسوی در صفحه کاربری خود در «توییتر» نوشت: «بعد از یک ساعت انتظار، امروز- جمعه- 8 جولای به همراه حقوقدان محمد التاجر از سفر ممنوع شدیم. ما قصد داشتیم از پل "ملک فهد" به عربستان سعودی برویم.»

انجمن شفافیت بحرین نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «تصمیم برای ممنوع السفر کردن با تعهد بحرین به اجرای مفاد کنوانسیون بین‌المللی مقابله با فساد و دیگر توافقنامه‌های بین‌المللی از جمله ماده 19 بیانیه جهانی حقوق بشر منافات دارد.»

انجمن شفافیت بحرین تأکید کرد: تصمیم برای ممنوع السفر کردن الموسوی و التاجر با تعهدهای بحرین به شورای حقوق بشر و پایبندی آن به دستورات کمیته مستقل حقیقت یاب تعارض دارد.

پارلمان اتحادیه اروپا، روز پنجشنبه در گزارشی درباره وضعیت حقوق بشر در بحرین، «از قلع و قمع مستمر مدافعان حقوق بشر، مخالفان سیاسی و نمایندگان جامعه مدنی و همچنین محدود کردن حقوق شهروندی مردم از جمله آزادی بیان، تجمعات و تشکیل نهادهای مدنی، حزبی و عدم حاکمیت قانون در این کشور به شدت ابراز نگرانی کرده بود.»

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین