در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

واردکننده مواد اولیه: برجام برای فعالان اقتصادی دستاوردی نداشت/ نگاه خوشبینانه دولت به برجام رکود را تشدید کرد!

مجتبی پیشوایی

پیشوایی با انتقاد از تمرکز بیش از حد دولت روی برجام اظهار کرد: طرز تفکر خوش بینانه و غیر واقعی دولت یازدهم در خصوص مذاکرات هسته‌ای باعث شد که اقتصاد کشور به یک رکود عمیق فرو برود که خروج از آن بسیار دشوار است.

مجتبی پیشوایی فعال اقتصادی و وارد کننده نشاسته و مواد شیمیائی در گفتگو با «نسیم آنلاین» با انتقاد از تمرکز بیش از حد دولت روی برجام اظهار کرد: طرز تفکر خوش بینانه و غیر واقعی دولت یازدهم در خصوص مذاکرات هسته ای باعث شد که اقتصاد کشور به یک رکود عمیق فرو برود که خروج از آن بسیار دشوار است.

وی افزود: متاسفانه زمانی که فعالان اقتصادی اصرار می کردند که برجام هیچ تاثیری بر اقتصاد کشور نگذاشته و اصطلاحا برجام و پسابرجام تماما روی هواست، دولتمردان به پیامهای کتبی و صوتی دولت آمریکا دلخوش بودند. مطمئنا اگر دولت آن زمان به تحلیلهای مستدل و واقع بینانه مقام معظم رهبری توجه می کرد، نتیجه بهتری می گرفت.

این فعال اقتصادی عنوان کرد: چند هفته پیش بود که آقای هاشمی رفسنجانی به دولتمردان توصیه کرد که  دستاوردهای برجام را علنی کنند، مطمئنا اگر دولت دستاوردی داشت، حتما آن را علنی می کرد و نیاز به توصیه آقای هاشمی نبود. آیا واقعا اگر برجام دست آورد ملموسی داشت، دولت آن را در بوق کرنا کرده و یا در مورد آن غلو گویی می کرد؟ همین که دست آوردی برای اعلام ندارند ، عاقبت برجام را نشان می‌دهد.

پیشوایی گفت: وقتی عکسی از مقامات عالی کشور، کنار هواپیمای مسافرتی  ایرباس  که به نشانه خریداری ده ها دستگاه از آن بود را در همه جا دیدم  و برخی از دولتمردان آنرا به نشانه فتح الفتوح برجام قلمداد نمودند، به حال خود  تاسف خوردم .

وی افزود: دقت کنید که با وجود گذشت چند ماه نه هنوز هواپیمائی به ایران دادند و نه امیدی هست که آن را به ایران بفروشند.

این واردکننده مواد اولیه خاطرنشان کرد: اقتصادی که دولت  راهبرد  آن را به دست دارد، به سمت پیشرفت حرکت نمی کند و این نگران کننده است. در حال حاضر رونقی را که منتظرش بودیم محقق  نشد که هیچ ، همچنان  رکود و عدم رونق در اقتصاد ایران حاکم است . بهتر بود دولت مردان به توصیه های رهبری گوش می دادند و دست به روی زانوی خودشان می گذاشتند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین