نامه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) به رئیس رسانه ملی:

صدا و سیما برنامه ثریا را انقلابی‌تر کند

دانشگاه امام صادق

جنبش دانشجویی بر خود لازم می‌داند ضمن حمایت از برنامه ثریا اعلام کند که برنامه ثریا تا زمانی می‌تواند در مسیر خود به درستی حرکت کند که انقلابی بماند و انقلابی‌تر عمل کند؛ برنامه ثریایی که محافظه‌کار شود نه تنها دیگر سنگر مطالبه‌گری ارزش‌های انقلابی نخواهد بود که باری بر کوله ­بار برنامه‌های خنثی و منفعلانه صدا و سیما اضافه خواهد کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، نامه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) به علی عسگری، رئیس سازمان صدا و سیما به دنبال افزایش فشارها بر برنامه تلویزیونی ثریا به این شرح است:

باسمه تعالی

چرا باید صدا و سیما برنامه ثریا را انقلابی‌تر کند؟

جناب آقای دکتر علی عسگری، ریاست محترم سازمان صدا و سیما؛

چندی است که خبر­هایی پیرامون افزایش فشار­های سازمان صدا و سیما بر برنامه تلویزیونی ثریا و تنگ شدن عرصه برای فعالیت جمعی از جوانان مومن و انقلابی در این برنامه ارزشی و پر­مخاطب به گوش می­رسد. بدیهی است که این فشار­­ها از طرف برخی ارگان‌های دولتی و غیر دولتی که به تبع روشن­گری‌های صورت‌گرفته در این برنامه، منافع اقتصاد لیبرالیشان به خطر افتاده است بر سازمان صدا و سیما وارد می­شود؛ با این وجود انتظار دانشجویان انقلابی از جناب­عالی به عنوان ریاست سازمان این است که نه تنها در برابر این فشار­ها ایستادگی نمایید بلکه با حمایت قاطع از تولید این‌گونه برنامه‌ها و تقویت صراحت بیان آنان به پیشرفت و صیانت از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی یاری رسانید؛ باشد که بار دیگر شاهد بازگشت روحیه محافظه ­کاری که در برخی دوره‌های قبلی سازمان صدا و سیما وجود داشته است نباشیم. این انتظار بدنه دانشجویی از حضرت‌عالی و دیگر مدیران صدا و سیما نه از روی سلیقه‌گرایی و احیانا حزب بازی‌های سیاسی بلکه با استناد به اسناد بالادستی سازمان صدا و سیما و مأموریت‌هایی که امام راحل و مقام معظم رهبری برای این دستگاه حکومتی در مقاطع مختلف از انقلاب اسلامی تدوین و ابلاغ فرموده‌اند می‌باشد. البته جای تردید نیست که حضرت‌عالی به خوبی نسبت به این ادله واقف هستید اما جهت اتمام حجت شرعی و احتیاط در ادای تکلیف شرعی-انقلابی خودمان ادله­ ای را پیرامون ضرورت حمایت انقلابی سازمان صدا و سیما از برنامه ­های ارزشی و صریح مانند برنامه تلویزیونی ثریا خدمت شما متذکر می‌شویم:

سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی به عنوان رسانه ملی انقلاب اسلامی، طبیعتا دارای قدرت تأثیر­گذاری زیادی بر افکار عمومی می­باشد. با این وجود بدیهی است که این سازمان موظف است از تمام توانایی­های خود در راستای تحقق اهداف انقلاب اسلامی و جلوگیری از انحرافات استفاده کند. این مهم جز با دیده‌بانی نظام و مطالبه و پیگیری آرمان­های انقلاب از دستگاه‌های حکومتی در کنار فرهنگ‌سازی و آموزش عمومی محقق نمی‌شود. این‌گونه نیست که تحقق کامل انقلاب اسلامی فقط و فقط منوط به رشد مردم باشد و چه بسا مردم در این مسیر چندین گام از دستگاه‌های حکومتی جلوتر باشند. مقام معظم رهبری بارها در سخنان خود به مراحل تحقق انقلاب اسلامی اشاره فرموده‌اند و گفته‌اند که ما اکنون در مرحله دولت اسلامی هستیم. این نکته مهم به خوبی نشان می­دهد که سهم سازمان صدا و سیما در تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی به اصلاح وضع موجود در عرصه‌های دولتی و حکومتی گره خورده است. و این سازمان موظف است با تبیین واضح آرمان­های انقلاب و مطالبه آن­ها از نهاد­های حکومتی مختلف نقش خود را در قبال انقلاب اسلامی ایفا نماید.

یکی از وظایف اصلی سازمان صدا و سیما که در احکام مقام معظم رهبری بر ریاست‌ دوره­ های مختلف سازمان بارها مورد اشاره واقع شده است گسترش امید در سطح جامعه است. به راستی چه امیدی بالاتر از این‌که ملت همیشه قهرمان ایران با دیدن دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه‌های گوناگون اقتصادی، سیاسی، علمی و فناوری از اینکه فرزندان خود را در این راه فدا کرده‌اند، از این‌که دل به این راه بسته‌اند و در یک کلام از این‌که مقاومت کرده‌اند به خود افتخار کنند؟ آیا شما به غیر از تعداد انگشت‌شماری برنامه که توسط همین فرزندان انقلابی تولید می‌شود برنامه دیگری را در صدا و سیما سراغ دارید که به  طور شایسته ای به این هدف مهم مبادرت ورزد؟ از طرف دیگر متاسفانه امروز برخی از برنامه ­های صدا و سیما که به تقلید صرف از برنامه ­های رسانه های غربی می‌پردازند به مأمنی برای گسترش امیدهای لیبرالی، منفعلانه و پوچ تبدیل شده‌اند. به نظر شما سازمان صدا و سیما موظف است به کدام یک از این دو سنخ برنامه بها دهد و به حمایت مالی و پشتیبانی معنوی ازآن­ها بپردازد؟ سازمان صدا و سیما باید بهترین زمان پخش را به کدام یک از این دو نوع برنامه اختصاص بدهد؟

مقام معظم رهبری بارها تأکید کرده‌اند تمام نهاد­های انقلاب اسلامی این وظیفه را برعهده دارند که با بها دادن به جوانان مومن انقلابی، زمینه را برای ایفای نقش آنان در جامعه فراهم آورد. شما خودتان بیشتر از هر فرد دیگری مطلع هستید که بعضی از گروه­های تولید برنامه در سازمان صدا و سیما از آن دست افرادی هستند که چندان دل در گروی انقلاب ندارند. چرا باید از آن سنخ گروه­های تولیدی حمایت تمام و کمال صورت گیرد و در مقابل از گروه‌هایی مانند گروه تولید کننده برنامه ثریا که هم عمیقا به ارزش‌های انقلابی معتقدند و هم تجربه‌های بسیار موفقی در تولید برنامه‌های پربیننده دارند حمایت چندانی صورت نگیرد؟ آیا تا زمانی که روند بی اعتمادی به جوانان شایسته در لایه های مدیریتی سازمان صدا و سیما ادامه داشته باشد می­توان انتظار داشت که شاهد حمایت از جوانان هنرمند انقلاب باشیم.   

جناب آقای علی عسگری قطعا در انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن مصائب یا فشارهایی از بدنه دستگاه‌های دولتی و یا غیر دولتی بر صدا و سیما وارد می شود ولی سوال اساسی این است که آیا این فشار­ها دلیل می‌شود که صدا و سیما از وظایف خود چشم‌پوشی کند و یا این‌که با مصلحت‌سنجی‌های بی‌جا برای رفع فشارها با تساهل و تسامح نسبت به وضع موجود برخود کند؟ آیا می­توان بر روی این رفتار نامی جز محافظه‌کاری گذاشت؟ شما خود به خوبی می‌دانید که صدا و سیما به مثابه دانشگاه عمومی وظیفه رشد اسلامی تمامی آحاد جامعه اعم از مسئولین و عموم مردم را بر عهده دارد. آیا سازمان می‌تواند برای کاستن از میزان فشار­ها به روی خود نسبت امور مربوط به مردم تا حدی اهتمام داشته باشد اما مسئولین را به حال خود رها کند؟

جنبش دانشجویی بر خود لازم می‌داند ضمن حمایت از برنامه ثریا اعلام نماید که این برنامه تا زمانی می­تواند در مسیر خود به درستی حرکت کند که انقلابی بماند و انقلابی‌تر عمل کند. برنامه ثریایی که محافظه‌کار شود نه تنها دیگر سنگر مطالبه ­گری ارزش­های انقلابی نخواد بود که باری بر کوله ­بار برنامه ­های خنثی و منفعلانه صدا و سیما اضافه خواهد کرد.

 شایان ذکر است که بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام تا زمان اجرایی شدن مطالبات خود یعنی حمایت قاطع صدا و سیما از این برنامه در حوزه حفظ صراحت لهجه، تأمین مالی و اختصاص ساعات مناسب برای پخش همچنین حمایت از برنامه‌های مشابه به پیگیری آن­ها ادامه خواهد داد. باشد که صدا و سیما نسبت به وظایف انقلابی خود آگاهی بیشتری پیدا کرده و قاطعانه عمل نماید.

سایه رهبری مستدام

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین