معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اعلام کرد

برپایی جشن‌های دهه کرامت در ۱۵۰۰ مسجد و ۲۲۰ بوستان پایتخت

دهه کرامت

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از برپایی جشن های دهه کرامت در بیش از ۱۵۰۰ مسجد و ۲۲۰ بوستان پایتخت خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، مجتبی عبداللهی با تشریح ویژه برنامه های دهه کرامت اظهار داشت: شهرداری تهران با توجه به آغاز دهه ی کرامت از تاریخ 14 مرداد ماه همزمان با میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) و به شکرانه میزبانی ایران اسلامی از حرم نورانی امام رضا (ع) وحضرت فاطمه معصومه (س) و حضرت احمد بن موسی الکاظم شاهچراغ (ع) و با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی با تاکید بر سیره ی عملی ائمه اطهار (علیهم السلام) و نیز ارتقای نشاط اجتماعی شهروندان به برنامه ریزی و اجرای ویژه برنامه های فرهنگی، هنری ، اجتماعی و ورزشی در دهه کرامت اقدام نموده است .

وی با اعلام اینکه مدیریت شهری با بهره گیری از تمام ظرفیت های در اختیار به استقبال و بزرگداشت این دهه خواهد رفت، افزود: تهران در این دهه رنگ و بوی کرامت خواهد گرفت و ظرفیت های تبلیغی از جمله پرتابل ها ، بیلبوردها و عرشه های پل با محوریت حکمت های رضوی اکران طرح های فاخر فرهنگی را در منظر شهروندان قرارمی دهد .

عبداللهی اعلام کرد: شهرداری تهران به عنوان عضو شورای مرکزی دهه کرامت کشور، مسئولیت کمیسیون تهران و کلان شهرهای این شورا را نیز بر عهده دارد که بر همین اساس امیدواریم دهه کرامت سال جاری در سراسر کشور با شور و نشاط بیشتری برگزار شود.

خدمت رسانی رایگان پزشکان به محرومین پایتخت در دهه کرامت

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از برپایی جشن های دهه کرامت در بیش از 1200 مسجد شهر تهران خبر داد و افزود: برگزاری جشن های دهه ی کرامت به عنوان مهر هشتم و با محوریت مساجد و مشارکت مناطق به همراه برگزاری مراسم سخنرانی و مولودی و آذین بندی از دیگر برنامه هایی است که در طول این دهه در بیش از 1200 مسجد برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به رویکرد شهرداری تهران برای رسیدگی به وضعیت محرمان و مستمندان،گفت: با حضور داوطلبانه پزشکان عزیز برنامه ی طبیب هشتم در مساجد و بوستان های منتخب به منظور ارائه ی خدمات پزشکی رایگان به شهروندان در این دهه را شاهد خواهیم بود.

برپایی جشن های ویژه در بوستان های پایتخت

عبداللهی با اعلام برپایی جشن های ویژه در بیش از 220 بوستان منتخب پایتخت گفت: با توجه به همزمانی این دهه با فصل تابستان و اوقات فراغت که حضور خانواده های تهرانی را در بوستان ها شاهد هستیم، برنامه ریزی شده تا جشن های ویژه ای نیز با رویکرد اصلی ارتقای سطح نشاط اجتماعی در بوستان های منتخب شهر برگزار می شود.

وی ادامه داد: در این بخش بیش از 1200 غرفه فرهنگی هنری در مناطق 22گانه در بوستان ها و مساجدی که در طرح داستان تابستان هستند ، در قالب نمایشگاه آثار خوشنویسی و هنرهای تجسمی با عنوان قطعه ای از بهشت، نمایشگاه عکس کرامت با عنوان کرامت کریمان به ارائه ی خدمات خواهند پرداخت.

برپایی مسابقات ورزشی جام کرامت در محلات شهر تهران

به گفته عبداللهی مسابقات ورزشی جام کرامت در سطح محلات تهران، جشنواره خانوادگی بادبادک ها و بسیاری از برنامه های دیگر برای بزرگداشت این دهه طراحی و اجرا می شود.

وی با اشاره به برنامه های گردشگری ویژه این ایام اظهار داشت: برگزاری تورهای گردشگری قم و جمکران ویژه نیازمندان با محوریت سرای محلات و تورهای تهرانگردی با مقصد نهایی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی و امام زاده صالح علیه السلام اجرا می شود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران یادآور شد: همچنین طی این دهه ایستگاه های منتخب مترو با برپایی ایستگاه های فرهنگی ویژه کودکان و نوجوانان با و همچنین نمایشگاه های فرهنگی با رویکرد اصلی ترویج فرهنگ حجاب و عفاف به ارائه ی خدمات به شهروندان می پردازند.

برگزاری جشنواره شهردخت و تجلیل از دختران موفق در محلات شهر تهران

وی از برگزاری جشنواره شهردخت خبر داد و گفت: در این دهه ویژه برنامه هایی را برای دختران موفق در محلات تهران، دختران و خانواده های بی بضاعت شهر تهران اجرا خواهیم نمود که جشنواره شهر دخت بر همین اساس اجرا خواهد شد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اعلام کرد: همچنین با توجه به نام گذاری روز میلاد با سعادت حضرت معصومه سلام ا... علیها به عنوان روز دختر برنامه های ویژه دختران عزیز پیش بینی شده است.

به گفته عبداللهی برگزاری جشن تکلیف ویژه دخترانی که به سن تکلیف می رسند برگزاری کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی با موضوع بلوغ دختران و مهارت های زندگی به همراه بر پایی غرفه های پاسخ به شبهات دینی از جمله این برنامه ها به شمار می رود.

وی افزود: در این دهه، از دختران موفق در محلات شهر تهران با توجه به شاخص های تعیین شده تجلیل و تکریم به عمل آمده و ایستگاه های سلامت ویژه ی دختران را در بوستان های منتخب بر پا خواهیم نمود .

عبداللهی با اعلام اینکه اولین دوره جشنواره شهردخت در منطقه 6 در این دهه برگزار می شود، خاطرنشان کرد: این جشنواره شامل برنامه هایی از جمله اکران فیلم، مسابقه طراحی هنری، برپایی بازارچه محصولات دخترانه و برنامه های متنوع دیگری است.

تخفیف 50 درصدی مراکز ورزشی پایتخت در روز 20 مرداد

وی اعلام کرد: تمامی مراکز ورزشی پایتخت با تخفیف 50درصدی در روز 20مرداد با عنوان ورزش و خانواده، میزبان خانواده های عزیز خواهند بود.

به گفته عبداللهی، ایجاد پایگاه علمی اندیشکده دختران در 6 نقطه در برگزاری نشست های تخصصی، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ ، تهیه بسته های آموزشی ، معرفی کتاب های شاخص مرتبط با حوزه ی دختران و سایز برنامه های پیش بینی شده در این دهه اجرا خواهد شد.

وی از برگزاری کارگاه و مسابقه دل نوشته های دخترانه و پدرانه با محوریت سازمان زیباسازی خبر داد و گفت: این برنامه با هدف تحکیم بنیان خانواده و طی فراخوانی پیام ها ودل نوشته های دختران و پدران به صورت سابقه انتخاب و به نمایش گذاشته شده و در نهایت منتشر خواهد شد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: همچنین برج میلاد و مجموعه ی عباس آباد جشن های بزرگ دهه کرامت را در طول این دهه به همراه فضا سازی محیطی برگزار خواهند نمود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین