زاهدی در گفتگو با «نسیم آنلاین» مطرح کرد؛

دولت در ماجرای حقوق‌های نجومی رودربایستی‌ها را کنار بگذارد/ قانون جلوی مزایای صدمیلیونی را بگیرد

محمدمهدی زاهدی

نماینده مردم کرمان در مجلس با بیان اینکه حقوق‌های صد میلیون یا بالاتر را در حکم افراد نمی‌بینیم گفت: این مبالغ به بهانه‌های دیگری پرداخت می‌شود و قانونی باید مجموع مزایای یک فرد در طول ماه یا سال را مورد بررسی قرار دهد چه درآمدهای مستقیم و چه درآمد و مزایا و امکانات غیرمستقیم.

محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار «نسیم آنلاین» با اشاره به ماجرای حقوق‌های نجومی با تاکید بر اینکه استفاده از واژه حقوق‌های نجومی برای همه کارمندان و مدیران کشور به کار ببریم صحیح نیست گفت: چرا که می توان با اطمنیان بالایی گفت که قریب به اتفاق فیش‌های حقوقی که بر اساس حکم‌های کارگزینی صادر می‌شود فاقد این عددهای نجومی هستند.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس ادامه داد: آن چه که در این میان باید به آن توجه شود درآمدهایی است که متأسفانه به صورت قانونی یا غیر قانونی به خصوص در سیستم بانکی، شرکت‌های دولتی و شرکت‌ها و نهادهای عمومی با تصویب هیئت‌های مدیره یا هیئت‌های عامل آنها به افراد تحت عناوین مختلف پرداخت می‌شود، متاسفانه اینها رغم های کلانی است که باعث ایجاد بی عدالتی در کشور و در سیستم مدیریتی آن می‌شود.

وی در خصوص بی‌عدالتی در نظام پرداخت کشور گفت: به عنوان مثال ما الآن در وزارت بهداشت برخی افراد و پزشکان متخصص را می‌بینیم که درآمدهای بالای صد میلیون دارند و این صد میلیون یا بالاتر را در درون حکم این افراد نمی‌بینیم، بلکه اینها به بهانه‌های دیگری پرداخت می‌شود. لذا اگر قانونی هم می‌خواهد در مجلس تصویب شود که البته در حال انجام است، باید مجموع مزایای یک فرد در طول ماه یا در طول سال را مورد بررسی قرار دهد چه درآمدهای مستقیم و چه درآمد و مزایا و امکانات غیر مستقیم.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه دولت باید در این زمینه رودربایستی‌ها را کنار بگذارد گفت: هر کسی که خطایی کرده و درآمدی به دست آورده که واقعاً این درآمد مشروع نبوده باید به خزانه برگردانده شود.

زاهدی با بیان اینکه ما الآن در کشور با قشر زیادی از کارمندان مستضعف مواجهیم گفت: فرض کنید فرهنگیان عزیز ما اعم از بازنشسته و شاغل حتی بسیاری از بازنشسته‌های سایر نهادها مثل نیروی انتظامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران یا حتی اعضای هیئت علمی که قبل از سال 84 بازنشسته شده‌اند واقعاً وضع نامناسبی دارند و ما اگر بخواهیم عدالت را اجرا کنیم باید به آنها توجه کنیم که متأسفانه توجه نشده و این در حالی است که اگر مجموع آن درآمدها را بین خیلی از این اقشار توزیع کنیم مطمئن باشید فاصله طبقاتی و تبعیض کم می‌شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین