آغاز ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها از امروز + تشریح جزئیات ثبت‌نام

دانشجویان در کلاس دانشگاه

ثبت‌نام برای پذیرش در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها از امروز شنبه ۲۳ مردادماه از طریق سایت سازمان سنجش آغاز می‌شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، داوطلبان متقاضی ثبت‌نام برای پذیرش در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور (داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 95 ثبت‌نام کرده‌ و در جلسه آزمون غایب بوده‌اند یا متقاضیانی که در آزمون سراسری ثبت‌نام نکردن)، می‌توانند ثبت‌نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته‌های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) در سال 1395 (موضوع قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مصوب 16 شهریور سال 92 مجلس شورای اسلامی)، صورت می‌پذیرد را از فردا شنبه 23 مردادماه انجام دهند مهلت ثبت‌نام تا 28 مرداد است.

دفترچه راهنمای ثبت‌نام و جدول کدرشته محل‌های مربوط به پذیرش بدون آزمون از روز گذشته بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش قرار گرفته و داوطلبان می‌توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج دفترچه راهنمای مربوط برای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ثبت‌نام کنند.

داوطلبان می‌توانند پس از پرداخت هزینه ثبت‌نام به مبلغ یکصد و هشتاد هزار ریال از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی، نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر 150 کدرشته) به روش اینترنتی اقدام کنند.

داوطلب‌ متقاضی‌ شرکت‌ در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) باید ابتدا به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و دفترچه راهنمای ثبت‌نام را دریافت کند سپس به تعداد مورد نیاز کارت اعتباری دریافت کرده و برای ثبت‌نام اقدام کنند. 

داشتن دیپلم دوره چهارساله متوسطه نظام قدیم آموزش متوسطه یا گواهینامه دوره پیش دانشگاهی که حداکثر تا31 شهریور اخذ شود یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) برای تمام متقاضیان الزامی است.

چنانچه داوطلبی متقاضی ثبت‌نام و انتخاب رشته از2 یا 3 گروه آزمایشی باشد، لازم است به ازای هر گروه آزمایشی مبلغ یکصدوهشتاد هزار ریال دیگر نیز از همین طریق پرداخت و اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال 12 رقمی) را دریافت دارد.

منظور از ثبت‌نام در 2 و یا 3 گروه آزمایشی بدین صورت است که داوطلب می‌تواند علاوه بر انتخاب گروه آزمایشی اصلی (علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) در گروه آزمایشی هنر یا زبان خارجی ویاهردوگروه هنروزبان، نیز متقاضی شود.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین