هوای استان ایلام در وضعیت بحران قرار گرفت

 آلودگی هوای خوزستان

کارشناس مرکز پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: ورود توده جدید گرد و غبار و ریزگردها وضعیت هوا در برخی مناطق این استان را در شرایط بحران قرار داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، عطاالله ویسی اظهار کرد: هم اکنون وضعیت هوا در شهرهای ایلام، ایوان، مهران و چرداول با پنج برابر حد مجاز آلودگی در وضعیت بحران است.

وی با بیان اینکه حد مجاز آلودگی هوا 150 میکروگرم در هر متر مکعب است، افزود: همچنین وضعیت هوا در سایر شهرستان‌های تابعه استان ایلام هم اکنون در وضعیت هشدار قرار دارد.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان ایلام هم در خصوص آخرین وضعیت گرد و غبار در آسمان این استان گفت: توده ریزگردها از طرف بیابان های عراق شکل گرفته و وارد این استان شده است.

مجتبی میهن پرست افزود: مسیر اصلی این توده آن به سمت استان های غرب و شمال غرب کشور است که بخش کوچک و ضعیفی از آن به آسمان استان ایلام وارد شده است.

وی یادآور شد: این توده هم اکنون باعث آلودگی شدید هوا در بیشتر مناطق استان شده ولی از غلظت آن تا عصر چهارشنبه بتدریج کاسته شده و از آسمان استان خارج می شود.

به توصیه رئیس مرکز بهداشت استان ایلام گروه‌های خاص شامل جانبازان شیمیایی، زنان باردار، کودکان، افراد سالخوره، بیماران قلبی و ریوی امروز از حضور در هوای آزاد به علت غلظت بالای ریزگردها خودداری کنند.

گفتنی است، هم اکنون نشست کمیته اضطرار آلودگی هوا در محل اداره کل حفاظت محیط زیست استان ایلام با حضور اعضای این کمیته در حال برگزاری است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین