معاون رئیس‌جمهور در دولت دهم:

مجلس با قوت و در جلسه علنی قراردادهای نفتی را بررسی کند/ اگر ایراد قراردادها رفع شده چرا نگران علنی شدن مفاد آن هستند؟

مصاحبه با لطف الله فروزنده، معاون رئیس جمهور در دولت دهم

معاون منابع انسانی دولت دهم گفت: کارشناسان معتقدند که این قراردادها باعث وابستگی کشور می‌شود و آثار شومی برای کشور خواهد داشت که مفصلا در رسانه ها بحث شده است.منتقدان در این ماجرا می گویند که با وجود انتقال انتقادات به دولت، به نظرات آنها توجه نشده است

لطف الله فروزنده معاون منابع انسانی دولت دهم در گفتگو با «نسیم آنلاین» با اشاره به نهایی شدن الگوی قراردادهای نفتی در دولت گفت: ماهیت این قراردادها بر اساس در اختیار قرار دادن میادین نفتی کشور به انگلیسی ها هست، در این قراردادها تصریح شده که این شرکت ها بهره برداری های خود را آغاز می کنند و اگر شرکت های داخلی خواستند به فعالیت در این میادین بپردازند باید با همکاری و هماهنگی این شرکت های بزرگ بین المللی صورت بپزیرد.

وی ادامه داد: کارشناسان معتقدند که این قراردادها باعث وابستگی کشور می‌شود و آثار شومی برای کشور خواهد داشت که مفصلا در رسانه ها بحث شده است.منتقدان در این ماجرا می گویند که با وجود انتقال انتقادات به دولت،  به نظرات آنها توجه نشده است

معاون رئیس جمهور در دولت دهم گفت که ورود مجلس به این مسئله یک ضرورت است و خوشبختانه وارد شده است ولی مجلس باید هوشمندانه این تواق ها را باید بررسی کند.

فروزنده با تاکید بر اینکه بحث قرار دادهای نفتی نباید مثل کرسنت بشود گفت: دولت به گونه ای رفتار نکند که در آینده ما مجبور باشیم این قراردادها را فسق کنیم و با خسارت های فاجعه آمیز مواجه باشیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه در ادامه گفتگوی خود با خبرنگار «نسیم آنلاین» با اشاره به جلسه غیر علنی فردای مجلس در خصوص این قراردادها گفت: پیشنهاد ما این است که این جلسه علنی شود چراکه باعث می شود که هم اطلاعات جامع در اختیار نمایندگان از سوی کارشناسان قرار گیرد و هم مردم در جریان امر قرار گیرند

وی ادامه داد: واقعیت این است که مسئله اقتصاد برای ما مهم است و دوستان دولت هم باید از نظر دلسوران نظام استقبال کنند و بدانند که با وابستگی هیچ یک از مشکلات کشور حل نمی شود و کشور به پیشرفت نمی رسد. لذا ما می دانیم که طرف های خارجی چه انگلیس و چه آمریکا و مابقی به دنبال نفوذ و آسیب زدن هستند و طبیعی هم هست که از طریق قراردادهای مشترک و رفتارهای مشترک وارد شوند، لذا باید پدیده نفوذ را در این مورد هم مورد بررسی قرار داد.

فروزنده تاکید کرد: امیدواریم فردا مجلس با قوت و قدرت و به صورت علنی قراردادهای نفتی را بررسی کند و نتایج را به اطلاع مردم برساند. اگر واقعا ادعای دولت در خصوص رفع ایرادات قراردادهای نفتی واقعی است و این قراردادها برای پیشرفت کشور است، پس چرا نگران علنی شدن مفاد این قراردادها هستند و طبیعتا اگر ابهامی در این بین پیش آید مجلس باید آن را رفع کند. از اینرو مجلس باید با دقت این قراردادها را بررسی کند.

وی در پایان به شائبه و سوالی که در فضای مجازی در خصوص "توافق بر سر این قراردادها در حاشیه مذاکرات برجام" وجود دارد اشاره کرد و گفت: شائبه توافق بر سر قراردادهای نفتی در حاشیه مذاکرات برجام نیاز به بررسی و اطلاعات های بیشتری دارد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین