حافظی تأکید کرد:

نقش کمیته امداد و سازمان بهزیستی در محله هرندی مشخص شود

رحمت الله حافظی

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه باید در موضوع محله هرندی نقش کمیته امداد و سازمان بهزیستی مشخص شود، تاکید کرد: در حال حاضر شهرداری، کمیته امداد و سازمان بهزیستی هرکدام راه خود را می‌روند.

به گزارش «نسیم آنلاین»،‌ رحمت اله حافظی- رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای  اسلامی شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر تهران پس از ارائه گزارش رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، با اشاره به املاک و باغات متعلق به کمیته امداد، اظهار کرد: در نگهداری فضای سبز این املاک تعلل صورت می گیرد و انتظار داریم دقت بیشتری در حفظ و نگهداری از این باغات صورت گیرد.

وی با بیان اینکه تب، علامت بیماری است که ریشه در مشکلاتی در بدن دارد، تصریح کرد: برای بیمار دارای تب باید استامینوفن تجویز کرد، اما به موازات آن باید علت تب را جستجو و آن را درمان کنیم. اطعام 70 هزار نفر در ماه رمضان همانند تجویز استامینوفن است ولی در کنار آن بایستی پدیده فقر را شناسایی کرده و به علت بپردازیم نه اینکه صرفا در مورد فقرا به عنوان معلول نگاه و مداخله کنیم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، همچنین تصریح کرد: اگر بخواهیم آسیب های اجتماعی را آسیب شناسی کنیم می توان گفت این آسیب ها و تهدیدات ریشه در توسعه نامتوازن دارد باید از این منظر به موضوع نگریسته و مداخلات لازم را انجام داد.

حافظی با اشاره به حکم انتصاب رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، گفت: توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تامین خوداتکایی نیازمندان و محرومان و رشد ایمانی و اعتقادی آنان با ارائه خدمات اجتماعی، حمایتی، فرهنگی و معیشتی در حکم انتضاب شما آمده است، از سوی دیگر در ماده 104 برنامه پنج ساله دوم مصوب شورا برای شهرداری تکالیفی تعیین شده است.

وی ادامه داد: در این ماده کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی، تدوین سند جامع رفاه اجتماعی برای اقشار در معرض آسیب، ایجاد بانک اطلاعات در حوزه فقر شهری با هماهنگی دستگاه های ذی ربط، توسعه و ارتقای مراکز بازآفرینی، بهره مندی از ظرفیت سازمان های غیردولتی در توانمندسازی افراد در معرض آسیب، ایجاد بازارهای خود اشتغالی به منظور توانمندسازی زنان آسیب پذیر، همکاری در اجرای برنامه های پیشگیری از اعتیاد، توسعه مددسراها و گرمخانه ها و گسترش واحدهای مشاوره و مددکاری و روانشناختی در خانه های سلامت، شناسایی و همکاری در اسکان افراد و خانواده های بی سرپناه و بی سرپرست و همکاری در تامین زیرساخت خدمات روزانه به کودکان در معرض آسیب تکلیف شده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه حال سوال اینجاست، در موضوع محله هرندی نقش کمیته امداد و سازمان بهزیستی چه بوده است، گفت: انتظار داریم نهادهای مربوطه برنامه مشترک مواجهه با آسیب های اجتماعی داشته باشند. در حال حاضر شهرداری، کمیته امداد و سازمان بهزیستی هرکدام راه خود را می روند.

وی گفت: قطعا همراهی وزارت راه و شهرسازی در تامین مسکن این اقشار و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ایجاد اشتغال آنان نیز ضروری است. انتظار داریم برنامه عملیاتی مشترک بین این حوزه ها با محور فقر شهری در حوزه های کودکان کار و خیابان، متکدیان، زنان بدسرپرست، زنان بی سرپرست، تدوین بانک اطلاعات مشترک، پیش بینی سازو کارهای توانمندسازی و کارآفرینی به عنوان سند مشترک بین دستگاهی، تدوین و ارائه شود و مبنای اقدامات بعدی قرار گیرد. متاسفانه امروز این خلا وجود دارد از این رو تلاش های هر کدام از دستگاه ها بی نتیجه بوده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین