آیت‌الله تسخیری:

علما و مردم ایران عاشق حج هستند/ ادعای رسانه‌های سعودی در این خصوص بسیار سخیف است

آیت‌الله تسخیری

رئیس شورای عالی مجمع تقریب مذاهب اسلامی در واکنش به ادعای اخیر برخی رسانه‌های سعودی با بیان اینکه علما و مردم ایران عاشق حج هستند، اظهار داشت: هر فرد تحصیل کرده‌ای می‌داند که اظهارات نسبت داده شده به رهبر انقلاب با واقعیت مطابقت ندارد چرا که رهبری ایران به مساله حج اهمیت بسیار زیادی می‌دهند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، آیت‌الله تسخیری در گفتگویی در واکنش به ادعای اخیر برخی رسانه‌های سعودی اظهار داشت: مردم و مقام های ایران بیشترین اهمیت را برای مساله حج قائل هستند و ادعای رسانه های سعودی در این خصوص بسیار سخیف است.

وی افزود: رسانه های سعودی ورسانه های استکبار جهانی از هر وسیله ای برای تحقق اهداف پست خود بهره برداری می کنند اما این روش ارتجاعی مانند دیگر سیاست های غلط وتوطئه های بی ارزش آنها٬ شکست خواهد خورد.

برخی رسانه های مواجب بگیری که دلارهای نفتی عربستان را به جیب می زنند، در روزهای اخیر با انتشار خبری مدعی شدند آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی ایران با هدف ایجاد شکاف وتفرقه در جهان اسلام، فتوا داده اند که برای ادای مناسک حج به جای مکه می توان به کربلا رفت.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: هر فرد تحصیل کرده ای می داند که این اظهارات نسبت داده شده به رهبر انقلاب اسلامی ادعایی است که با واقعیت مطابقت ندارد چرا که رهبری ایران دارای جایگاه والای علمی هستند وبه مساله حج اهمیت بسیار زیادی می دهند.

وی تاکید کرد که مقام معظم رهبری می خواهند که حج ، در زندگی امت اسلامی وتقویت روحیه وحدت وبرادری نقش اساسی ایفا کند.

آیت‌الله تسخیری افزود: رهبر انقلاب، همه مسئولان وملت ایران از این ادعا تبری می جویند و همگان می دانند که این ادعا٬ سیاست وهابی های مرتجع برای تحقق اهداف ارتجاعی خود در این زمینه است.

در همین راستا وی تاکید کرد که هر مومن ومسلمانی که به این مساله اسلامی اهمیت می دهد٬ باید برای توضیح بطلان این ادعا وروشنگری در زمینه اهمیت حج در نزد حکومت وملت ایران اقدام کند.

رئیس شورای عالی مجمع تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: ما معتقدیم اقدام عربستان در محروم کردن ایرانی ها از ادای فریضه حج امسال٬ جنایت است وچنین دروغ ها و ادعاهایی نمی تواند خورشید حقیقت را بپوشاند زیرا علما و مردم ایران عاشق حج هستند وگاهی تمام عمر خود در آرزوی ادای این فریضه سپری می کنند . آنها عاشق حج، مکه مکرمه ومدینه منوره هستند واین دروغ ها نمی تواند حقیقت را بپوشاند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین