درخواست پلیس از مردم؛

سارق مسلح بانک‎های تهران را شناسایی کنید

نیروی انتظامی

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به وقوع دو سرقت مسلحانه از بانکهای تهران از شهروندان خواست که عامل این سرقت را شناسایی کنند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، در ساعت 14:45 روز 22 اسفند ماه سال گذشته وقوع یک فقره سرقت مسلحانه از شعبه بانکی در تجریش به کلانتری 101 تجریش اعلام شد، که با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد فردی با صورت پوشیده ، پس از ورود به داخل شعبه بانک و تهدید یک قبضه اسلحه کمری اقدام به سرقت 16 میلیون تومان یکی از باجه های بانک کرده و پس از سرقت به سرعت از داخل بانک متواری شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مسلحانه و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با حضور در شعبه بانک محل سرقت به بررسی تصاویر دوربین های مداربسته پرداختند؛ بررسی دوربین های مداربسته نشان داد فردی حدودا 50 ساله از طریق در پارکینگ ساختمان اداری بانک وارد شعبه شده و بدون جلب توجه ، خودش را بالای سر متصدی یکی از باجه‌های بانک رسانده و با تهدید اسلحه کمری اقدام به سرقت وجوه نقد داخل باجه کرده و پس از سرقت به سرعت از همان مسیر پارکینگ ساختمان متواری شده است.

کارمند بانک که سرقت از باجه او انجام شده بود ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ظهر روز حادثه در حال انجام کار خود بودم که ناگهان متوجه حضور فردی در پشت باجه شدم، از او سؤال کردم که اینجا چه می خواهد که ناگهان با دست ضربه‌ای به سینه ام کوبید و گفت حرف نزن و به سرعت دست خودش را داخل کشوی میز حاوی چند بسته تراول چک و پول کرد و مجموعا مبلغ 16 میلیون تومان را از داخل کشوی میز برداشت و به سرعت از طریق همان در پشت سرم که از آنجا وارد شده بود ، از بانک خارج شد و از طریق محوطه پارکینگ ساختمان فرار کرد.

کارمند بانک در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: سارق مسلح در طول انجام سرقت من را با اسلحه کمری تهدید می کرد و اسلحه را با فاصله‌ای کمتر از یک وجب بر روی سینه ام قرار داده بود و همین موضوع باعث شده بود تا بنده در زمان سرقت پول ها قادر به انجام هیچ کاری نباشم.

مدتی بعد در ساعت 12:30 روز دوازدهم اردیبهشت ماه امسال وقوع یک فقره سرقت مسلحانه در شعبه بانک بلوار شهید اندرزگو به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد .که با حضور کارآگاهان در محل سرقت ، در همان مراحل اولیه تحقیقات و با بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته بانک ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که این سرقت نیز همانند سرقت شعبه بانک تجریش توسط یک نفر انجام شده اما این بار سارق مسلح با شلیک چند تیر هوایی بیش از 60 میلیون تومان را سرقت و به سرعت از محل متواری شده بود.

در تحقیقات از رئیس و کارمندان بانک، آنان در اظهاراتی مشابه گفتند که در ساعت 12:15 فردی با صورت پوشیده و یک قبضه اسلحه کمری وارد قسمت کارکنان شده و با صدای بلند فریاد زده که بروید عقب و سرتان را روی میز بگذارید و در ادامه تهدید کرد اگر آژیر را به صدا در آورده و یا به پلیس زنگ بزنیم به ما شلیک خواهد کرد. این فرد ابتدا پول های باجه اول را برداشت و در ادامه با تهدید اسلحه آنان را مجبور کرده تا در گاوصندوق را برایش باز کنند که ناگهان وی اقدام به شلیک چند تیر هوایی کرده و همزمان با شلیک، صدای آژیر بانک نیز به صدا در آمد که بلافاصله سارق از بانک خارج و متواری شد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در ادامه اعلام این خبر گفت: کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران در ادامه تحقیقات پلیسی ، در شرایطی موفق به شناسایی تصویر سارق هر دو فقره سرقت مسلحانه از دو شعبه بانکی تجریش و شهید اندرزگو شدند که این شخص در سرقت هایش اقدام به پوشاندن صورت خود کرده بود و عملا از طریق تصاویر دوربین های مداربسته بانکی امکان شناسایی تصویر وی وجود نداشت.

مکرم در ادامه این خبر با اعلام دستور مقام قضایی مبنی بر انتشار تصویر متهم پرونده گفت: در ادامه ی رسیدگی به پرونده و به منظور شناسایی و دستگیر سارق مسلح شعبات بانکی تجریش و بلوار شهید اندرزگو، دستور انتشار بدون پوشش تصویر بدست آمده از متهم توسط مقام قضایی صادر شده است؛ لذا از کلیه شهروندانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود در خصوص هویت ، مخفیگاه و یا مکان های تردد این شخص را از طریق شماره تماسهای 51055501 و 55381036 در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین