باراک اوباما:

عدم حمایت سیاهپوستان از کلینتون، "توهین" به من است

باراک اوباما

رئیس‌جمهور آمریکا طی یک سخنرانی در جمع سیاهپوستان آمریکایی تأکید کرد که اگر جمعیت سیاهپوست آمریکا به نفع "هیلاری کلینتون" رأی ندهند، در واقع به میراث وی توهین کرده‌اند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: "باراک اوباما" شنبه شب به وقت محلی برای آخرین بار بعنوان رئیس‌‌جمهور آمریکا طی یک سخنرانی در جشن انجمن سیاهپوستان کنگره از جامعه سیاهپوست آمریکا خواست تا با آراء خود «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا را متوقف کنند و تأکید کرد که اگر رأی‌دهندگان سیاهپوست آمریکا به نفع هیلاری کلینتون رأی‌ ندهند، در واقع به میراث وی توهین کرده‌اند.

شبکه سی ان ان گزارش کرد، اوباما در این سخنرانی گفت: «اگر بشنوم کسی می‌گوید که آراء‌ آنها هیچ اهمیتی ندارد و بگویند که مهم نیست که ما چه کسی را انتخاب می‌کنیم. به تاریخ نگاهی بیاندازید. رأی شما اهمیت دارد. ما باید افراد را پای صندوق‌های رأی داشته باشیم. این توهین شخصی و توهین به میراث من است اگر این جامعه (سیاهپوستان آمریکا) هشیاری خود را رها کنند و در این انتخابات فعال نباشند. می‌خواهید به خوبی مرا همراهی کنید؟ بروید و رأی دهید».

رئیس‌جمهوری آمریکا تصریح کرد: «احتمالاً شنیدید مخالف هیلاری در این انتخابات (دونالد ترامپ) می‌گوید هیچ‌وقت به اندازه حالا بد نبوده که یک سیاهپوست باشید.منظورم این است که  او درس‌های مدنی درباره برده‌داری یا جیم کراو را فراموش کرده است اما ما موزه‌ای داریم که او می‌تواند از آنجا بازدید کند. ما به او این چیزها را می‌آموزیم».

اوباما درباره ترامپ گفت که او «فردی است که با حقوق مدنی و برابری مقابله کرده است و هیچ احترامی برای قشر کارگر قائل نبوده است».

رئیس‌جمهوری آمریکا در خصوص تلاش ترامپ برای به دست آوردن آراء سیاهپوستان آمریکا گفت: «ما به طور قطع چالش‌هایی داریم اما احمق نیستیم».

روز گذشته اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه حمایت جوانان آمریکایی از هیلاری کلینتون به شدت کاهش یافته است و به همین دلیل کمپین وی در تلاش است با استفاده از ستاره‌های حزب دموکرات‌، نظر جوانان را به سوی هیلاری کلینتون جلب کند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین