وزارت جهاد کشاورزی از مسئولیت تنظیم بازار شانه خالی کرد

معاون حجتی: گرانی گوشت ربطی به ما ندارد/ واردات گوشت آلوده را تکذیب می‌‌کنم

حسن رکنی معاون وزیر جهاد کشاورزی

رکنی درمورد کنترل قیمت منطقی گوشت قرمز در بازار مصرفی تصریح کرد: کنترل قیمت گوشت در بازار ربطی به ما ندارد اما می‌توانم بگویم که امسال در بخش تولید ۱۰ تا ۱۲ درصد افزایش جمعیت دام داشته‌ایم.

به گزارش «نسیم آنلاین» حسن رکنی صبح امروز در حاشیه همایش روز ملی دامپزشکی در جمع خبرنگاران به آخرین وضعیت تولیدات امور دامی در کشور اشاره کرد و گفت: مرغ به اندازه کافی در بازار موجود است و نیازی به عرضه مرغ منجمد نیست درمورد گوشت قرمز نیست 820 هزارتن تولید داخلی وجود دارد که در مقاطع مختلف به بازار عرضه می‌شود و تنها 70 تا 80 هزار تن نیاز واردات داریم.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به  اینکه برای واردات گوشت قرمز هیچ نوع محدودیتی وجود ندارد افزود: تجار می‌توانند متناسب با نیاز روز اقدام به واردات کنند چرا که تفاهم:‌نامه‌های بهداشتی با کشورهای همسایه برای واردات گوشت قرمز امضا شده اما اجازه واردات دام نمی‌دهیم.

رکنی درمورد ممنوعیت صادرات دام سبک از کشور برای تنظیم بازار و کنترل قیمت گوشت گفت: برنامه صادرات دام سبک برای تداوم و حفظ بازارهای صادراتی ادامه می‌باید و نمی‌توانیم در مقطعی که گوشت قرمز در بازار داخلی قیمتش بالا رفته جلوی صادرات را بگیرم چون باعث از بین رفتن بازار صادراتی ما می‌شود.

وی در توضیح بیشتر این موضوع خاطرنشان کرد: در حال حاضر در کشورهای عربی مزیت صادرات دام زنده را داریم و می‌توانیم از سیاست واردات در مقابل صادرات برای تنظیم بازار استفاده کنیم.

رکنی درمورد کنترل قیمت منطقی گوشت قرمز در بازار مصرفی تصریح کرد: کنترل قیمت گوشت در بازار ربطی به ما ندارد اما می‌توانم بگویم که امسال در بخش تولید 10 تا 12 درصد افزایش جمعیت دام داشته‌ایم. مضاف بر‌آنکه در شش ماهه امسال جمعیت دام سبک ما بیش از 6 میلیون راس بوده که تنها یک درصد آن صادر شده است و این امر نشان می‌دهد صادرات دام زنده تاثیری بر افزایش قیمت این محصول ندارد.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی همچنین به این نکته اشاره کرد که اکنون 15 هزار تن ذخیره گوشت قرمز در بخش خصوصی وجود دارد و شرکت پشتیبانی امور دام نیز به اندازه کافی ذخایری از گوشت قرمز منجمد را دارد.

وی در پاسخ به سوالی درمورد واردات گوشت آلوده به کشور به شدت این موضوع را تکذیب کرد و گفت: واردات گوشت از هر کشوری ممکن است صورت بگیرد اما دامپزشکی براساس پروتکل‌هایی که دارد، به شدت مواد پروتئینی و گوشت وارداتی را کنترل می‌کند و بنده واردات گوشت آلوده را تکذیب می‌کنم.

رکنی همچنین درمورد وضعیت صادراتی تخم‌مرغ ایران به این نکته اشاره کرد که با توجه به فرا رسیدن ایام ماه محرم صادرات این محصول به عراق کاهش یافته که منجر به ارزان‌ شدن قیمت آن در بازار داخلی شده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین