افزایش تدابیر امنیتی در آستانۀ عاشورای حسینی در پاکستان

پلیس پاکستان

همزمان با افزایش نگرانی‌ها دربارۀ هدف قرار گرفتن شیعیانِ پاکستان در ایام محرم، مقامات این کشور تدابیر امنیتی خود را افزایش داده‌اند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، طی روزهای گذشته خشونت علیه شیعیان در برخی مناطق پاکستان از جمله کراچی، بزرگ‌ترین شهر پاکستان و مرکز استان سند، افزایش یافته است.

پرس تی وی نوشت: در شامگاه 16 مهر، مصادف با پنجمین شب از ایام محرم، سید منصور زیدی، یک شخصیت برجستۀ شیعۀ پاکستان، به دست گروهی از مهاجمان مسلح و ناشناس در شهر کراچی کشته و فرزند وی زخمی شد.

زیدی که یکی از اعضای هیئت مدیرۀ حسینیۀ شیعیان در کراچی و مسئول یک مرکز آموزشی در این شهر بود، هنگام بازگشت از مراسم عزاداری محرم، هدف حمله قرار گرفت.

یک هفته پیش از این حادثه نیز، یک مینی‌بوس که حامل تعدادی از شیعیان پاکستان بود، در شهر کویته، مرکز استان بلوچستانِ پاکستان، هدف حملۀ مسلحانه قرار گرفت و چهار زن کشته شدند.

پس از این حملات بود که اعلام شد در ایام محرم، تردد موتورسیکلت با دو سرنشین در شهرهای بزرگ پاکستان به ویژه کراچی ممنوع شده و تکاوران ارتش نیز از مردم خواستند کارت شناسایی خود را همراه داشته باشند.

تکاوران ارتش در مسیر عبور هیئت‌های عزاداری دستگاه‌های شناسایی کارت ملی نصب کرده‌اند تا از ورود افراد مشکوک به جمع عزاداران حسینی جلوگیری کنند.

خبرگزاری رویترز با انتشار ویدئویی از تدابیر امنیتی پلیس پاکستان در شهر کراچی، گزارشی از عملکرد نیروهای امنیتی این کشور در ایام محرم داده است.

براساس این گزارش، مقامات پاکستانی برای مبارزه با تهدید بمب‌گذاری هزاران نیروی پلیس را در شهر کراچی مستقر کرده، در نقاطی که مراسم عزاداری برگزار می‌‎شود دوربین نصب کرده و ورودی‌های این مراکز را به دستگاه‌های فلزیاب مجهز کردند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین