استاندار تهران خبر داد:

ساخت قرارگاه فرماندهی بحران کشور به مساحت ۱۰۰ هکتار/ تاکید استاندار بر بسته شدن چاه‌های غیرمجاز

سید مهدی هاشمی استاندار تهران

استاندار تهران از ساخت قرارگاه فرماندهی بحران کشور به مساحت ۱۰۰ هکتار در محدوده مرقد امام خمینی(ره) خبر داد و گفت: این قرارگاه به عنوان انبار نگهداری تجهیزات ستاد بحران ملی و استانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از استانداری تهران، «سیدحسین هاشمی» روز دوشنبه در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان تهران که با حضور «اسماعیل نجار» رئیس سازمان مدیریت بحران کشور برگزار شد، ضمن تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری امام حسین (ع) گفت: در این جلسه موضوع روند جلوگیری و کنترل فرونشست زمین در استان با حضور اساتید، کارشناسان و مدیران دستگاه های مربوط بررسی شد.

وی افزود: در ستاد هماهنگی مدیریت بحران استان راه های کاهش خسارت ناشی از بحران ها با توجه به هماهنگ سازی دستگاه‌ها مورد توجه است تا در زمان وقوع حادثه و بحران، شاهد حضور به موقع و پیشگیری از وقوع حوادث باشیم.

هاشمی تصریح کرد: در این جلسه مصوبه ایجاد قرارگاه ستاد فرماندهی بحران کشور در محدوده مرقد امام خمینی (ره) بررسی و مقرر شد کارگروهی متشکل از وزارت کشور و استانداری تصمیمات لازم را برای مقدمات ایجاد این قرارگاه بررسی کنند.

استاندار تهران با بیان اینکه مساحت قرارگاه ستاد فرماندهی بحران کشور 100 هکتار است تاکید کرد: این قرارگاه به عنوان انبار نگهداری تجهیزات ستاد بحران ملی و استانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه سخنانش به موضوع بررسی بهره برداری از چاه‌های غیرمجاز در جلسه ستاد بحران اشاره کرد و گفت: در این جلسه مصوب شد تا چاه‌های غیرمجاز حتی در باغ‌های افرادی که با نفوذ از این چاه‌ها بهره‌برداری می‌کنند بسته شود و میزان بهره‌برداری از چاه‌های مجاز نیز مشخص شود.

هاشمی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد با همکاری جهادکشاورزی استان احیای زمین‌های کشاورزی که با فرونشست مواجه شده‌اند در دستور کار قرار بگیرد و به شکل موقت برای کشت محصولات در این مناطق، محدودیت ایجاد شود.

استاندار تهران با مهم دانستن مصوبات جلسات شورای هماهنگی مدیریت بحران تاکید کرد: این جلسات به منظور دسترسی به وضعیت ایده آل در مدیریت بحران‌ها برگزار می‌شود تا همچون دو سال گذشته با وقوع طوفان در تهران دستگاه‌ها دچار ناتوانی نباشند و بتوان همچون مدیریت بحران سیل در سولقان به خوبی عمل کرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین