رئیس سازمان امداد و نجات خبر داد:

آغاز کشیک‌ شبانه‌روزی تیم‌های واکنش سریع هلال‌‌احمر/ فعالیت سراسری تیم‌های واکنش سریع از دهه فجر

مصاحبه با ناصر چرخ ساز، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه همه مراکز استان‌ها تا دهه فجر مجهز به تیم‌های واکنش‌سریع می‌شوند، گفت: نیروهای مسلح مسئولیت توانمند شدن جسمانی امدادگران را در این تیم‌ها برعهده گرفته‌اند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، ناصر چرخساز در نشست خبری در ارتباط با تیم‌های واکنش‌سریع اظهار داشت: یکی از دستورات رئیس جمعیت هلال‌احمر تشکیل تیم‌های واکنش‌سریع برای سرعت در پاسخگویی هنگام حوادث بوده است، بر همین اساس توسعه و تقویت این تیم‌ها در کشور مدنظر قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه پیش از این در میان نجات‌گران افرادی وجود داشتند که توانایی انجام مأموریت‌ها را با سرعت و کیفیت بالا دارا بودند، گفت: امسال این افراد را در قالب تیم‌های واکنش‌سریع قرار داده‌ایم تا بتوانیم پاسخگویی سریعی هنگام بروز حوادث ملی و بین‌المللی داشته باشیم.

رئیس سازمان امداد و نجات اضافه کرد: از اول آبان‌ماه در ستاد استان‌ها 10 نفر به صورت شبانه‌روزی آماده حضور در حوادث‌ها در قالب تیم واکنش‌سریع با وسیله‌های پرنده و زمینی دارا بوده و هر استان مجهز به یک تیم 5 نفره در این زمینه خواهند شد.

وی با بیان اینکه وسایل و تجهیزات لازم برای فعالیت امدادگران از امروز توزیع می‌شود، خاطر نشان کرد: تلاش می‌کنیم در دهه فجر امسال همایش سراسری برای همه اعضای تیم‌های واکنش‌سریع که حدود 500 نفر خواهند شد، برگزار کنیم.

چرخساز افزود: تیم‌های واکنش‌سریع توانایی پاسخگویی در لحظات اولیه بروز حادثه را دارا بوده و توانایی جسمانی آنها توسط نیروهای مسلح آموزش داده می‌شود.

رئیس سازمان امداد و نجات عنوان کرد: از میان افراد این تیم تعدادی را که آمادگی اعزام به مأموریت بین‌المللی را داشته انتخاب می‌کنیم که علاوه بر ارتقاء توانایی جسمانی و امدادی آنها زبان انگلیسی و روابط بین‌الملل به آنها آموزش می‌دهیم تا بتوانند در مأموریت‌های بین‌المللی حضور یابند.

چرخساز از تجهیز مراکز همه استان‌ها و تیم‌های واکنش‌سریع تا دهه فجر امسال خبر داد و گفت:‌اعتبارات لازم نیز در این زمینه در نظر گرفته شده است، هر چند که اعتبارات و بودجه دولتی حتی از قبل نیز در اختیار سازمان امداد و نجات قرار نگرفته است.

رئیس سازمان امداد و نجات در ارتباط با 6 بالگردی که در هفته گذشته برای مأموریت‌های امدادی رونمایی شد، گفت: این بالگردها به صورت چرخشی در استان‌های بوشهر، هرمزگان، اردبیل، کردستان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد به کار گرفته می‌شود و در مواقعی به صورت دوره‌ای در تمام 31 استان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه خرید بالگرد از روسیه در دستور کارمان قرار نگرفته، گفت: البته زیرساخت‌های استفاده از بالگردهای روسی و بلوک شرقی و غربی را داریم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین