رد اعتراض وکلای "رضا ضراب" توسط قاضی آمریکایی

رضا ضراب

قاضی پرونده "رضا ضراب" درخواست وکلای وی که تأکید داشتند موکل آنها طبق قوانین کشورش جرمی مرتکب نشده را رد کرد و گفت که پرونده وی در دادگاه آمریکا بررسی خواهد شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: وکلای «رضا ضراب» تاجر ایرانی-ترکیه‌ای که چند ماه پیش به اتهام نقض تحریم‌های ایران در آمریکا بازداشت شده بود، اعتراض کردند که دادستان در اقدامی بی‌سابقه، رضا ضراب را که بنا بر مقررات کشور خودش جرمی مرتکب نشده است را دادگاهی کرده‌اند و به همین دلیل از رئیس دادگاه خواسته بودند تا این کیفرخواست را رد کند.

«ریچارد برمان» یک قاضی منقطه «منهتن» آمریکا درخواست وکلای ضراب را رد کرد و اعلام کرد که آمریکا، به پرونده و اتهامات رضا ضراب در دادگاه رسیدگی خواهد شد.

ضراب 33 ساله اعلام بی‌گناهی کرده است و از ماه مارس بعد از دستگیری در فرودگاه «میامی» در بازداشت به سر می‌برد. وی  قبلاً درخواست کرده بود که با سپردن وثیقه 50 میلیون دلاری آزاد شود، اما قاضی برمان این درخواست را رد کرد. او در حال حاضر در یک واحد آپارتمانی در منهتن در بازداشت به سر می‌برد.

وکلای ضراب پیش از این تلاش کرده بودند «ریچارد برمان» قاضی پرونده را به بهانه عدم بی‌طرفی کنار بگذارند. با این حال، سیستم قضایی آمریکا این مسئله را رد کرد.

پرونده ضراب به مسئله‌ای مهم در عرصه سیاسی در آمریکا بدل شده و علاوه بر مسئله گستره تحریم‌ها، ممکن است بر روابط واشنگتن-آنکارا هم اثرگذار باشد.

بنا بر گزارش شبکه «بی بی سی»، جلسه بعدی دادگاه ضراب قرار است 23 ژانویه 2017 (4 بهمن) برگزار شود.

ضراب متهم است که از طریق یک شبکه بانکی در ترکیه و امارات، به دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران کمک کرده و همچنین تلاش داشته بانک‌های آمریکایی را وادار به معاملاتی کند که یک طرف این معاملات در ایران است.

برمان در یک حکم مکتوب اعلام کرد که دادستان‌ها به اندازه کافی در خصوص اتهامات ضراب توضیح داده‌اند و در خصوص ارتباط وی به آمریکا توضیح کافی داده‌اند که این ارتباط به اندازه‌ای هست که شرایط را برای تشکیل دادگاه ضراب در نیویورک ممکن می‌سازد.

برمان ادامه داد: «دادگاه پی برده است که اتهامات به درستی تأکید می‌کند که ضراب و همدستان وی قصد داشتند، بانک‌های آمریکا را قربانی کنند و آنها را در معرض خسارات بالقوه یا واقعی قرار دهند».

ضراب در سال 2013 در یک پرونده فساد دولت ترکیه دستگیر شد و همچنان بر بی‌گناهی خود تأکید کرد و از اتهامات تبرئه شد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین