گزارش «نسیم آنلاین» از تداوم حضور یک مدیر نجومی بگیر در صندوق توسعه ملی؛

پشت مدیر ۴۰ میلیونی به چه کسی گرم است؟/ نهادهای نظارتی به موضوع آقای "گ" ورود کنند

دوست حسینی

آقای "گ" از مدیران بازمانده دوران صفدر حسینی همچنان به عنوان یکی از مدیران بلند پایه در صندوق توسعه ملی مشغول فعالیت است و با این که «نسیم آنلاین» در گزارشهای متعددی فیش حقوقی ۴۰ میلیونی وی را افشا کرد و نسبت به حضور وی در این نهاد اعتراض کرد، باز هم خبری از عزل او نیست.

گروه اقتصادی «نسیم آنلاین»: افشای فیش‌های حقوقی نجومی برخی از مدیران دولت تدبیر و امید از ابتدای امسال حواشی زیادی را در محافل سیاسی و اقتصادی کشور و حتی در میان توده‌های مردم ایجاد کرده است.

دولتمردان یازدهم مدعی هستند که با دریافت کنندگان حقوقهای نجومی برخورد کرده‌اند، اما در میدان عمل شاهد این هستیم که تنها چند مدیر نجومی بگیر عزل شده اند و برخی از آنها هم هنوز در دولت مشغول به کار هستند. چند ماه پیش حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرده که دولت هیچ کسی را به عنوان مدیر نجومی بگیر به دستگاه قضا معرفی نکرده است. عادل آذر رئیس دیوان محاسبات هم در گزارشی که در خصوص مدیران نجومی بگیر در صحن علنی مجلس قرائت کرد گفت که دولت ۲۳۴ میلیارد ریال به ۳۹۷ مدیر خود پرداخت کرده و به 104 نفر از مدیران خود هم 240 میلیارد ریال وام با سود کم اعطا کرده است.
با این حال این اظهارات هم تغییری در وضعیت مدیران نجومی بگیر دولت تدبیر و امید صورت نداد. یکی از جاهایی که همچنان با مدیران نجومی بگیر به فعالیت خود ادامه می دهد صندوق توسعه ملی است. این نهاد فراقوه ای از چند ماه پیش و با افشای فیش حقوقی سید صفدر حسینی رئیس سابق خود و دیگر اعضای سابق هیات عامل این صندوق درگیر حاشیه های زیادی شده است و در نهایت هم رئیس جمهور مجبور شد تا احمد دوست حسینی را به صندوق توسعه ملی بیاورد. در حال حاضر حدود چند ماه است که دوست حسینی سکان ریاست صندوق توسعه ملی را برعهده گرفته، اما هنوز مدیران نجومی بگیر در این صندوق به فعالیت خود ادامه می دهند.
به عنوان مثال آقای "گ" از مدیران بازمانده دوران صفدر حسینی همچنان به عنوان یکی از مدیران بلند پایه در صندوق توسعه ملی مشغول فعالیت است و با این که «نسیم آنلاین» در گزارشهای متعددی فیش حقوقی 40 میلیونی وی را افشا کرد و نسبت به حضور وی در این نهاد اعتراض کرد، باز هم خبری از عزل او نیست.

حالا و در شرایط فعلی با وجود بی توجهی رئیس صندوق توسعه ملی به مطالبه برخورد با مدیران نجومی بگیر که بارها ازی سوی ارکان حاکمیت مطرح شده، به نظر می‌رسد بهتر است پای نهادهای دیگری به این داستان باز شود. نهادهایی مانند سازمان بازرسی کل کشور و یا دیوان محاسبات که می‌توانند جلوی تداوم حضور مدیران نجومی را در نهادهای تاثیر گذاری مانند صندوق توسعه ملی بگیرند.
«نسیم آنلاین» پیش از این از حضور فرد دیگری به نام آقای "م" که از نزدیکان و دوستان صفدر حسینی بود در صندوق توسعه ملی به عنوان یک مدیر نجومی بگیرد خبر داده بود. باید دید قوه قضاییه و سایر نهادهای نظارتی جور بی توجهی دوست حسینی نسبت به این مسئله را می کشند و به این مسئله ورد پیدا می کنند یا خیر؟

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین