بیانیه سپاه به مناسبت ۱۳ آبان:

روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، طنین فریاد مرگ بر آمریکا و "نه" به دشمن انست

راهپیمایی روز 13 آبان در تهران

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبانماه؛ روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را فرصت بازنمایی گفتمان سلطه‌ستیزی و سلطه‌گریزی و طنین فریاد مرگ بر امریکا و "نه" به دشمن دانست.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با گرامیداشت یوم الله 13 آبانماه؛ روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را فرصت بازنمایی گفتمان سلطه‌ستیزی و سلطه‌گریزی و طنین فریاد مرگ بر امریکا و «نه» به دشمن دانست.

در بخشی از این بیانیه آمده است: رخدادها و حوادث تأثیرگذار 13 آبانماه که در سه مقطع خاص، بیانگر وجوه متنوع و متمایزی از تاریخ ضدامریکایی و استکبار‌ستیزی ملت ایران است نشان دهنده اهمیت راهبردی و تاریخ ساز این مصاف بزرگ می باشد.

این بیانیه می افزاید: تبیین و تحلیل واقع‌بینانه و آینده‌نگرانه رویارویی "انقلاب اسلامی" و "نظام سلطه گر امریکا" از حساسیت ویژه دوره تاریخی حاضر حکایت می‌کند، به گونه‌ای که با قاطعیت می توان گفت "دهه چهارم انقلاب دهه سرنوشت ساز جدال تاریخی ملت ایران و هیأت حاکمه ایالات متحده امریکا" به شمار می‌رود.

این بیانیه "زنده ماندن" و فراگیری شعار "مرگ بر امریکا" در فضای ملی منطقه‌ای و حتی جهانی را پویایی ندای ابراهیمی خمینی بت شکن در روند حرکت ملت‌های حق طلب و استکبارستیز توصیف و تصریح کرده است: گرامیداشت یوم الله 13 آبانماه و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، در اردوگاه فکری و محاسباتی انقلاب اسلامی و نظام سلطه معیاری مؤثر و تعیین کننده در سنجش پایداری بر هویت گذشته و وزن کشی توان تداوم راه آینده به شمار می‌رود.

این بیانیه تأکید کرده است: تبیین پیام "ماندگاری انقلاب اسلامی" و "زنده بودن روح انقلابی‌گری" در آحاد مردم و مسئولان کشور به ویژه شعار مرگ بر امریکا به عنوان تبلور این حقیقت در دوره پس از برجام خواهد توانست تفکر و رویای بازگشت "نفوذ" و "سلطه" امریکا به ایران اسلامی را باطل سازد.

این بیانیه 13 آبان را فرصتی برای برجسته سازی پدیده ضد استکباری و ضد امریکایی در گفتمان و فرهنگ انقلاب اسلامی و تبیین رخدادهای سه‌گانه اما با هویت واحد این روز تاریخی، قلمداد و خاطر نشان کرده است: "تبعید حضرت امام (ره) به ترکیه در سال 42"، "کشتار وحشیانه دانش آموزان انقلابی در سال 1357" و "تسخیر لانه جاسوسی امریکا در سال 1358" نشان می‌دهد بازیگر اصلی و منشأ هر سه حادثه امریکا و دشمنی کاخ سفید با ملت ایران بوده است.

این بیانیه پیامدهای معنادار و تاریخ ساز پدیده سیزده آبان را تابلوی تمام نمای آگاهی، بصیرت و هوشمندی ملت ایران تلقی و تصریح کرده است: "فروریختن ابهت امریکا نزد جامعه بشری" ، "پدیدار شدن فرهنگ استکبارستیزی و ضدامریکایی در ایران و منطقه"، "برهم خوردن موازنه استعماری در منطقه و معادلات سیاسی ساخته غرب در ایران" و "خنثی سازی راهبردها و نقشه‌های امریکایی ها در پی گیری سناریوی فشار و تهدید" از جمله ره‌آوردهای مقاومت و ایستادگی ملت ایران برابر امریکا و عوامل منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای کاخ سفید است.

این بیانیه مقابله با ترویج گزاره غلط "حل مشکلات کشور در گرو سازش است" را از عبرت‌های 13آبانماه و حدود چهاردهه مبارزه با امریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی معرفی و افزوده است: مقابله هوشمندانه با نقشه‌ها و توطئه‌های جدید امریکا در دوره تاریخی پس از "برجام" نیازمند تمسک و پایبندی به همان منطق استواری است که امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای (مدظله العالی) در 38 سال گذشته در مصاف با ایالات متحده تعریف و تبیین کرده‌اند و ملت ایران براساس آن همچنان شعار "مرگ بر امریکا" را زنده نگه داشته و موضع خود را "عدم اعتماد و خوشبینی" به این "دشمن غدار" و دولت "دروغگو"، "بدعهد"، "فریبکار" و "از پشت خنجرزن امریکا"، قرار داده است.

این بیانیه در پایان با پاسداشت یاد و خاطره شهیدان ملت ایران در عرصه‌ مقاومت ضدامریکایی و تکریم و تعظیم به مقام شامخ امام راحل (ره) بعنوان رهبر این حرکت بزرگ و همچنین دعوت از اقشار و آحاد ملت ایران برای حضور پرشور، انقلابی و حماسی در آئین های "13 آبان ماه" و "روز ملی مبارزه با استکبار جهانی" تأکید کرده است: مهم‌ترین شعار و پیام عبرت آموز و تاریخ ساز واقعه‌ی سیزده آبان، "حفظ مرزبندی با دشمن غداری" است که چشم دیدن عزت، استقلال و ثبات ایران اسلامی در میان انبوهی از ناامنی‌ها و بحران‌های منطقه ای را ندارد و بی تردید آنچه برابر سیاست و ذات دولت سلطه گر و مستکبر امریکا و مشکلات فراروی کشور نجات بخش و پیروزی آفرین است "حفظ روحیه و تفکر انقلابی" و نماد آن عدم تبعیت از دشمن، "نه" به امریکا و مقابله تمام عیار با شبکه خبیث سلطه و صهیونیست است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین