تاج: سرمایه‌گذاری مناسبی در فوتبال ساحلی کشورمان در حال اجرا است

مهدی تاج

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: ظرفیت فوتبال ساحلی کشورمان بسیار بیشتر از جایگاه فعلی اش در سطح جهان است که به همین منظور سرمایه گذاری عظیمی را برای آن درنظر گرفته‌ایم.

به گزارش «نسیم آنلاین» و به نقل از سایت رسمی فدراسیون، نشست مشترکی بین مهدی تاج -رییس فدراسیون فوتبال ایران ، جان کاسکو -رییس سازمان جهانی فوتبال ساحلی ، پریا شهریاری -رییس دپارتمان فوتبال ساحلی ایران، بهرام رضاییان و احمد عشقان ملک -مدیران عامل باشگاه های پارس جنوبی و مقاومت گلساپوش یزد برگزار و در زمینه راهکارهای توسعه ای و حمایتی فوتبال ساحلی و همچنین میزبانی مسابقات بین المللی توسط ایران بحث و گفتگو شد.

در ابتدای این نشست رییس سازمان جهانی  فوتبال ساحلی تبریک ویژه ای بابت فعالیت های فوتبال ساحلی در ایران به مهدی تاج و پریا شهریاری گفت.

جان کاسکو در ادامه گفت: فوتبال ساحلی ایران با توجه به فعالیت های بزرگ و زیرساختی در جهان نمونه است. چند ماه پیش ایران بودم و ذهنیت من نسبت به کشور شما بسیار مثبت تر از قبل شد چراکه مردمان بسیار خون گرم، صادق و پر هیجانی دارد و ما قصد داریم تا از طریق ورزش جذاب و مفرح فوتبال ساحلی این موضوع را در جهان بازتاب دهیم. 

رییس سازمان جهانی فوتبال ساحلی ادامه داد : اعطای میزبانی مسابقات بین المللی یکی از راه کارهای موجود است و با حضور تیم های ملی و باشگاهی مطرح جهان در ایران می توان پیام صلح و ورزش را به جهانیان منتقل کرد.
وی افزود : با توجه به ظرفیت بالای فوتبال ساحلی ایران و برنامه ریزی های مدونی که دارید، ما در کنار شما خواهیم بود و در این راه از هیچ حمایتی دریغ نمی کنیم. 

کاسکو درباره میزبانی ایران در مسابقات معتبر جهانی گفت : از اقدامات شما در راستای کسب میزبانی مسابقات بین المللی کاملا آگاه هستیم. همانطور که شما گفتید مسابقات مقدماتی جام جهانی فرصت خوبی است و من هم با شیخ سلمان دراینباره صحبت می کنم تا میزبانی این مسابقات به ایران داده شود.

رییس سازمان جهانی فوتبال ساحلی تاکید کرد: ما به هیچ وجه موافق برگزاری مسابقات مهم مقدماتی جام جهانی در کشور مالزی نیستیم، چراکه این کشور در زمینه فوتبال ساحلی فعال نیست در صورتی که ایران دارای لیک های برتر، دسته یک، جوانان، نوجوانان، فستیوال و همچنین مسابقات لیگ بانوان است. در حال حاضر در امارات شاهد حضور پر شور تماشاگران ایرانی هستیم که چه جو زیبایی در ورزشگاه دوبی ایجاد کرده اند که از پتانسیل های بسیار خوب ایران در صورت میزبانی مسابقات بشمار خواهد رفت.

مهدی تاج در گفتگوی خود با جان کاسکو گفت: ما نگاه ویژه ای به فوتبال ساحلی داریم و در فدراسیون فوتبال ایران رشته فوتبال ساحلی یکی از الویت های اصلی ما بشمار می رود.
وی ادامه داد: ظرفیت فوتبال ساحلی کشورمان بسیار بیشتر از جایگاه فعلی اش در سطح جهان است که به همین منظور سرمایه گذاری عظیمی را برای آن درنظر گرفته ایم.
رییس فدراسیون فوتبال ایران افزود: در نظر داریم تا میزبانی تورنمنت های بزرگی مانند همین جام بین قاره ای جهان را در ایران داشته باشیم. به همین منظور مدیران عامل دو باشگاه پیشرو از لیگ برتر کشورمان نیز در اینجا حضور دارند تا با کمک آنها و بطور ویژه شما، نخستین فاز از برنامه ریزی های توسعه ای خود را عملی کنیم. البته این اتفاق مستلزم همکاری و حمایت های ویژه شما است.
تاج در پایان تاکید کرد: مکاتبات لازم درخصوص میزبانی مسابقات مقدماتی جام جهانی را با کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) انجام داده ایم. در این زمینه با شیخ سلمان نیز جلساتی را برگزار خواهم کرد تا این اتفاق بزرگ در میزبانی مسابقات جهانی را رقم بزنیم.

تاج: تماشاگران پرشور ایران امتیاز اصلی کشورمان در بحث میزبانی خواهد بود
همچنین نشست مهدی تاج و برنت رحیم با محوریت رشد و توسعه فوتبال ساحلی در ایران، برنامه ریزی های فدراسیون فوتبال و چشم انداز آتی این رشته در کشور برگزار شد.

رییس فدراسیون فوتبال ایران در ابتدای این نشست برنامه های فدراسیون در زمینه لیگ های برتر، دسته یک، جوانان، نوجوانان، فستیوال و لیگ بانوان کشور شامل تعداد بازیهای برگزار شده و استعدایابی های صورت گرفته توسط فدراسیون فوتبال را برای رییس توسعه فیفا تشریح کرد.

برنت رحیم ضمن تمجدید از فدراسیون فوتبال ایران بابت اجرای برنامه های فوق تاکید کرد که از طریق پریا شهریاری -رییس دپارتمان فوتبال ساحلی شناخت بسیار خوبی از توسعه این رشته در ایران دارد و از حمایت های مهدی تاج بابت اجرای دقیق برنامه ها و چشم انداز بسیار عالی وی برای این رشته قدردانی کرد.

رییس توسعه فوتبال ساحلی فیفا در ادامه تاکید کرد که اقدامات انجام شده توسط فدراسیون فوتبال ایران را به عنوان بهترین نمونه در توسعه فوتبال ساحلی به فدراسیون های کشورهای جهان معرفی کرده اند و فیفا و سازمان جهانی فوتبال ساحلی همواره همراه و حامی ایران در پیش برد برنامه هایش خواهد بود.

در ادامه مهدی تاج به برنت رحیم توصیه کرد که برای ایجاد انگیزه مضاعف در فدراسیون های فوتبال و افزایش سرعت رشد این رشته در جهان باید مراسم انتخاب برترین های جهان شامل برترین فدراسیون ها در حوزه رشد و توسعه، برترین لیگ ها، برترین مربی ، برترین بازیکن و مواردی از این دست برگزار شود تا علاوه بر ایجاد انگیزه، زمینه ورود اسپانسرها و سرمایه گذاری در این رشته نیز فراهم شود.

رییس توسعه فیفا ضمن استقبال از پیشنهاد رییس فدراسیون فوتبال ایران عنوان کرد که به دلیل تغییرات ایجاد شده و حضور افراد و تفکر جدید در فیفا، فدراسیون جهانی فوتبال در حال بررسی راهبرهای موجود در رشته فوتبال ساحلی در سطح جهان است، در واقع استراتژی های جدیدی توسط فیفا درنظر گرفته شده که امیدواریم از طریق آن به اهداف اصلی خود که علاقه مند سازی مضاعف مردم و ایجاد انگیزه هرچه بیشتر در میان فدراسیون ها است، دست پیدا کنیم.

وی تاکید کرد که فوتبال ساحلی به دلیل گل ها و صحنه های فوق العاده جذابی که دارد به تنهایی پتانسیل گسترش در دل علاقمندان به فوتبال را دارد اما می خواهیم آن روند آن را تسریع کنیم.

مهدی تاج در ادامه برنامه های فدراسیون فوتبال در رشد و توسعه این رشته را با همکاری سازمان جهانی فوتبال ساحلی برای برنت رحیم تشریح کرد و از عقد قرارداد جهت برگزاری دو تورنمنت ملی، باشگاهی و همچنین درخواست میزبانی رقابتهای مقدماتی جام جهانی در ایران خبر داد که این موضوع مورد تمجید رییس توسعه فیفا قرار گرفت. 

رییس فدراسیون فوتبال ایران در پایان تاکید کرد که ایران امتیازی چون حضور پرشور تماشاگران را در اختیار دارد که دیگر کشورها کمتر از آن برخوردار هستند، بطوریکه ۷۰درصد از تماشاگران حاضر در بازیهای جام بین قاره ای در امارات هم ایرانیان تشکیل داده اند که شور و نشاط فراوانی را به این رقابتها افزوده است.

رییس توسعه فوتبال ساحلی فیفا ضمن تشکر از مهدی تاج بابت حضور در این نشست ابراز علاقه کرد تا در این راستا همکاری های دو طرفه و نزدیکی داشته باشد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین