وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

۹۰ درصد محدودیت‌ها و تحریم‌های ‌هسته‌ای برداشته شد/ در حال خروج از رکود هستیم

سفر محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان فارس

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز بیش از ۹۰ درصد محدودیت‌ها و تحریم‌های مرتبط با مسائل هسته‌ای برداشته شده و وضعیت ما نسبت به سال‌های گذشته کاملا تغییر کرده و شاخص‌های اقتصادی کشور مثبت شده است.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، محمود واعظی در دیدار با مردم شهرستان رودان با بیان اینکه سیاست دولت این است که به هرمزگان توجه ویژه‌ای داشته باشد، اظهارداشت: هرمزگان استانی توانمند در زمینه کشاورزی، صنعت، معدن و انرژی است و برای کشور اهمیت بسیاری دارد.

وی بیان‌داشت: درسه سال اخیر، دولت براساس عهد و پیمان با مردم به دنبال این بود که مسائل اصلی کشور حل شود و تلاش بسیاری انجام شد تا تحریم ها برداشته شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: امروز بیش از 90 درصد محدودیت‌ها و تحریم‌های مرتبط با مسائل هسته‌ای برداشته شده و وضعیت ما نسبت به سال‌های گذشته کاملا تغییر کرده و شاخص‌های اقتصادی کشور مثبت شده است.

واعظی تصریح‌کرد: همچنین در حال خروج از رکود هستیم و در بهار سال گذشته 730 هزار شغل در کشور ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه رونق کسب و کار در جامعه و ایجاد شغل و بهبود وضعیت معیشت مردم در اولویت اصلی دولت قرار دارد و در حال پیگیری است، بیان‌داشت: شرایط منطقه‌ای در حال تغییر بوده و صادرات کشور نیز رو به افزایش است و تا آخر سال 7 هزار و 500 واحد دچار مشکل فعال می‌شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه‌کرد: برای افزایش صادرات هرمزگان در حال چاره‌اندیشی هستیم و با رونق صادرات وضعیت کسب و کار در استان هرمزگان بهتر می‌شود.

واعظی گفت: در شهرستان رودان نیز در سه سال گذشته پهنای باند اینترنت 10 برابر و شبکه انتقال چهار برابر و 159 روستا به اینترنت متصل و تعداد کاربران چهار برابر شده است.

وی تصریح‌کرد: برای آینده راه‌اندازی نسل سوم و چهارم اینترنت در شهرهای شهرستان رودان و همچنین افزایش اتصال روستاها به اینترنت را برای این شهرستان در برنامه داریم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین