اعتراضات همچنان ادامه دارد

مخالفان ترامپ در خیابان‌ها/ معترضان آمریکایی: جنبش متوقف نمی‌شود

تظاهرات سراسری ضد ترامپ در آمریکا

هزاران تن از معترضان به دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا در شهرهای شیکاگو، نیویورک، سانفرانسیسکو، سین سیناتی و تورنتو کانادا با شعار "نه به ترامپ، نه به نژاد پرستی و نه به سیاست های ضد سیاهپوستان آمریکا" تظاهرات کردند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، شبکه ان بی سی گزارش داد عصر شنبه (به وقت محلی) هزاران تن از مردم آمریکا در مرکز شهر شیکاگو، دومین پایان هفته بعد از انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا را در اعتراض به وی برگزار کردند.

آنها همچنین در مقابل برج ترامپ تجمع کردند و شعارهای ضد نژادپرستی سر دادند. در مقابل برج ترامپ این شعار تکرار می شد: ما با آمریکای فاشیست مخالفیم.

معترضان به ترامپ در پاسخ به فراخوان «انسر شیکاگو» که در فیس بوک منتشر شده بود و با این درخواست به خیابان ها آمدند: «هم اکنون برای توقف جنگ و پایان نژادپرستی اقدام کنید.» سه هزار و 400 تن برای شرکت در این تظاهرات اعلام آمادگی کرده و 9 هزار و 900 تن دیگر به این اقدام تمایل نشان داده بودند.
تظاهرات کنندگان پلاکاردهایی در حمایت از اقلیت های قومی و دینی آمریکا و مهاجران حمل می کردند.

برخی رسانه های آمریکایی گزارش دادند معترضان می گویند به اعتراض های خود تا زمانی که دونالد ترامپ سیاست جنگ علیه اقلیت های نژادی و مهاجران را کنار نگذارد، همچنان ادامه خواهند داد.

«جان بیچام» یکی از سران کمپین «انسر شیکاگو» به رسانه ها گفت: این یک اقدام لحظه ای نیست بلکه یک جنبش است. ما نیاز داریم که خودمان وارد عمل شویم.

پایگاه «سانفرانسیسکو گیت» در گزارشی نوشت: باد و باران عصر شنبه نتوانست صدها معترض به ترامپ را از تظاهرات در مرکز سانفرانسیسکو بازدارد. معترضان به ترامپ در پناه چترها و لباس های بارانی راه خیابان «مارکت استریت» را مانند روزهای قبل با شعارهای جدید در پیش گرفتند؛ شعارهایی همچون «دونالد ترامپ می گوید برگردید ما می گوییم می جنگیم»، «تکان بخور ترامپ! از سر راه کنار برو».

در میدان فانتین شهر سین سیناتی اوهایو نیز حدود 100 معترض ضد ترامپ تجمع کردند و شعار «نه به آمریکای نژادپرست» سر دادند.

سی بی سی نیوز اعلام کرد دستکم یک هزار تن نیز در شهر تورنتو کانادا علیه دونالد ترامپ تظاهرات و شعارهای خارجی ستیز و نژادپرستانه او را محکوم کردند.

معترضان عصر شنبه در میدان ناتان فیلیپس تجمع کردند و فریاد زدند: «عشق بر نفرت پیشی می گیرد». مخالفان ترامپ در این شهر نیز به سوی هتل و برج بین المللی دونالد ترامپ در تورنتو حرکت کردند و در آنجا با تعداد کوچکتری از حامیان ترامپ برخورد کردند. در جریان این رویارویی پلیس وارد صحنه شد و معترضان را متفرق کرد. حامیان ترامپ نیز از شعار «کانادا را دوباره بزرگ کنیم» در برابر مخالفان ترامپ استفاده کردند.

پلیس تورنتو اعلام کرد که یک تن را در جریان اعتراضات دستگیر کرده است اما توضیح بیشتری در این باره نداد.

شهرهای آمریکا پس از اعلام پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری، دچار آشوب و تظاهرات اعتراض آمیز گسترده ای شد.

دونالد ترامپ در انتخابات هشتم ماه نوامبرگذشته برابر با 18 آبان ماه با کسب 290 آرا الکترال به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا برگزیده شد.
وی قرار است 20 ژانویه برابر با جمعه اول بهمن ماه با ادای سوگند، رسما رئیس جمهوری آمریکا شود.

منبع: ایرنا

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین