در حاشیه جلسه بررسی اعزام بسکتبال سه نفره بانوان به ترکمنستان؛

طیاری: برای حضور در تورنمنت ترکمنستان باید فدراسیون را در جریان می‌گذاشتیم

 فینال رقابت‌های لیگ بسکتبال بانوان بین تیم‌های گاز و کوشا سپهر سبلان

سرپرست تیم اعزامی به تورنمنت ترکمنستان گفت: بنده صراحتا اعلام می‌کنم برای حضور در این تورنمنت راه را به اشتباه رفتیم و باید فدراسیون و سایر عوامل اجرایی را در جریان کامل این تورنمنت و حضور یک تیم از بانوان ایران قرار می‌دادیم.

به گزارش «نسیم آنلاین» و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، در راستای سیاست‌های حمایتی وزارت ورزش و جوانان و شخص مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش از ورزش بانوان و تاکیدات وی صبح امروز جلسه‌ای با حضور، محمود مشحون رئیس، علی توفیق دبیر فدراسیون، فاطمه کرمزاده نایب رئیس بانوان و نمایندگان دفتر امور مشترک، حقوقی و پیگیری وزارت ورزش و جوانان و همچنین کلیه مشاوران و کمیته مسابقات فدراسیون بهمراه مربی و اعضای تیم بانوان اعزامی به تورنمنت بسکتبال 3به 3 بانوان به کشور ترکمنستان در محل فدراسیون تشکیل شد.

در ابتدای جلسه فرانک طیاری سرمربی تیم اعزامی بانوان به مسابقات ترکمنستان با ذکر این نکته که نفس حضور ما در این تورنمنت با پوشش و حجاب کامل اسلامی می‌تواند طبعات خوبی برای بسکتبال بانوان داشته باشد، افزود: بنده صراحتا اعلام می‌کنم برای حضور در این تورنمنت راه را به اشتباه رفتیم و باید فدراسیون و سایر عوامل اجرایی را در جریان کامل این تورنمنت و حضور یک تیم از بانوان ایران قرار می‌دادیم که این اقدام انجام نشد و شخصا از این نظر عذرخواهی می‌کنم.

وی ادامه داد: با حمایت وزیر ورزش و جوانان، رئیس فدراسیون که همیشه بهترین همراه در کنار بسکتبال بانوان بوده و همچنین معاونت بانوان وزارت ورزش و جوانان و پیگیری‌های مکرر معاونت بانوان فدراسیون، بسکتبال بانوان قطعا روزهای خوبی را به خود خواهد دید.

در ادامه سعیده علی یکی از بازیکنان تیم اعزامی به نمایندگی از آنان گفت: واقعا از حمایت‌های مجموعه مدیریتی فدراسیون سپاسگزارم و می‌توانم بگویم باور این همه هجمه علیه بسکتبال بانوان طی روزها و هفته‌های اخیر ممکن نیست. ما در جریان تبعات این حضور بدون آگاهی فدراسیون نبودیم و از این بابت رفتار پدرگونه شخص رئیس فدراسیون شایسته تقدیر است و امیدواریم من بعد در چهارچوب قانون در میادین بین المللی حضور بسیار پر رنگ تری را در میادین برون مرزی داشته باشیم.
در ادامه محمود مشحون با ارائه توضیح مبسوطی در مورد نوع نگرش وزیر محترم ورزش و جوانان،گفت: در جلسه‌ای که روز شنبه در خدمت وزیر ورزش و جوانان و همچنین سجادی معاون وی در ورزش قهرمانی بودم، مقام عالی وزارت بخش عمده‌ای از زمان این جلسه را به نحو رفع محرومیت حضور بانوان محجبه در میادین بین المللی اختصاص داده و در این راستا رهنمودهای بسیار مهمی را در جهت حمایت از بسکتبال بانوان و نحوه پیگیری مستمر حضور و شرکت آنها در مسابقات برون مرزی به بنده و همچنین دکتر سجادی معاونت خود ابراز داشتند.

برهمین اساس نامه رسمی وزیر ورزش و جوانان به رئیس فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) که حاوی تاکید و پیگیری مجدانه حضور تیم ملی بسکتبال بانوان ایران و عدم تبعیض بین این رشته و سایر رشته‌های ورزشی است، توسط شخص رئیس فدراسیون در نشست روز پنجشنبه هفته جاری به مسئولین فدراسیون جهانی بسکتبال در بیروت ارائه خواهد شد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین