در گفتگو با «نسیم آنلاین» عنوان شد:

واکنش رئیس صندوق توسعه ملی به برداشت ۳۳۰ میلیون دلاری برای پیش پرداخت به بوئینگ: من هم شنیده‌ام

احمد دوست حسینی

رئیس صندوق توسعه ملی تصریح کرد: بنده هم درباره احتمال برداشت از صندوق توسعه ملی برای قرارداد بوئینگ شنیده‌ام اما هنوز چیزی به دستم نرسیده است.

احمد دوست حسینی رئیس صندوق توسعه ملی در گفتگو با «نسیم آنلاین» در خصوص خبر برداشت 330 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی اظهار کرد: هنوز درخواستی در خصوص برداشت 330 میلیون برای قرارداد جدید وزارت راه با شرکت بوئینگ به دست ما نرسیده است.

وی در پاسخ به این سوال که این اقدام قانونی هست یا خیر گفت: هنوز چیزی به دست ما نرسیده که بخواهیم در این باره اظهار نظر کنیم. ابتدا باید ببنیم چه نهادی برداشت از صندوق توسعه ملی را تصویب کرده و بعد از آن در مورد قانونی با قانونی نبودن آن اظهار نظر کنیم.

رئیس صندوق توسعه ملی تصریح کرد: بنده هم درباره احتمال برداشت از صندوق توسعه ملی برای قرارداد بوئینگ شنیده‌ام اما هنوز چیزی به دستم نرسیده است.

دوست حسینی بیان کرد: ما برای اینکه جهت برداشت از صندوق اقدام کنیم باید نامه مکتوب داشته باشیم تا دقیقا بدانیم که چگونه باید در این خصوص اقدام کنیم.

گفتنی است یافته‌های خبرنگار «نسیم آنلاین» نشان می‌دهد که دولت یازدهم قرار است برای اجرای قرارداد جدیدی که وزارت راه و شهرسازی با شرکت آمریکایی بوئینگ برای خرید هواپیما امضا کرده، 330 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برداشت کند.

هنوز چیزی در خصوص قانونی بودن و یا قانونی نبودن این برداشت و نظر مجلس شورای اسلامی منعکس نشده است.

خبرنگار: میلاد میرهاشمی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین