عضو فراکسیون ولایت مجلس در گفتگو با «نسیم آنلاین» مطرح کرد:

با فوت آیت‌الله هاشمی، دولت حامی اصلی خود را از دست داد اما باید تلاش کند روی پای خود بایستد

سیدجواد ابطحی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم، با بیان اینکه برخی افراد که از آقای هاشمی استفاده ابزاری می کردند، از مرگ ایشان هم استفاده ابزاری می کنند و به نظرم این کار دردی از دولت دوا نمی کند، ادامه داد: درست است که دولت حامی مهمی را از دست داده ولی باید روی پای خود بایستد، به‌گونه‌ای که اگر هاشمی‌ها باشند یا نباشند دولت به کار خود ادامه دهد.

محمد جواد ابطحی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری «نسیم آنلاین»، با اشاره وضعیت سیاسی-اجتماعی دولت پس از رحلت آقای هاشمی رفسنجانی گفت: فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی، تاثیرات خود را در بخش‌های گوناگون جامعه از جمله جناح‌های سیاسی خواهد گذاشت و ما باید بدانیم که دولت مهمترین حامی خود را از دست داد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس نهم، با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی نه تنها حامی دولت، بلکه تئوریسین برنامه‌های دولت هم محسوب می‌شد، توضیح داد: دولت تمامی تذکرات آیت الله هاشمی را می پذیرفت، ممکن بود ما هم همان تذکرات را بدهیم اما تذکرات آیت الله را به عنوان مراد و مرشد می‌پذیرفتند.

وی با بیان اینکه دیدگاه‌های آقای هاشمی در مورد جامعه نسبت به موضع گیری های دولت، پیشرفته‌تر و بهتر بود، تصریح کرد: اگر دیدگاه‌ها و تذکرات آقای هاشمی را در یک سو و اعمال دولت را در سوی دیگر قرار دهیم، مسلما آقای هاشمی تمایل بیش‌تری برای حفظ نظام و اجرای قوانین داشت.

ابطحی با بیان اینکه امیدوارم دولت یازدهم نصایح آقای هاشمی را همپنان سرلوحه کار خود قرار داده و در این مدت دچار سردرگمی نشود، افزود: دولت فردی همچون اقای هاشمی که نقش پدری را برایش ایفا می کرده از دست داده است و این موضوع مشکلات زیادی را بوجود می آورد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم، با بیان اینکه برخی افراد که از آقای هاشمی استفاده ابزاری می کردند، از مرگ ایشان هم استفاده ابزاری می کنند و به نظرم این کار دردی از دولت دوا نمی کند، ادامه داد:  درست است که دولت حامی مهمی را از دست داده ولی باید روی پای خود بایستد، به‌گونه‌ای که اگر هاشمی‌ها باشند یا نباشند دولت به کار خود ادامه دهد.

با تاکید بر اینکه تکیه کردن به اشخاص سودی ندارد زیرا آنها می آیند و می روند و حالاتشان تغییر می کند، تصریح کرد: افراد و نهادها باید به بلوغی برسند که به کسی نیاز نداشته باشند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین