کلاهبرداری ۵۰۰ میلیونی از طریق اخذ رمز اینترنتی

کلاهبرداری اینترنتی

شخصی که با استفاده از تکنیک جعل و نیز مهندسی اجتماعی اقدام به اخذ رمز اینترنت بانک و سرقت ۵۰۰ میلیونی از حساب افراد کرده بود با تلاش پلیس شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سرهنگ حسنوند، رئیس پلیس فتا استان خوزستان گفت: در پی وصول تعداد 9 فقره پرونده با موضوع مشابه برداشت ازحساب بانکی افراد از طریق حواله پایا مربوط به بانک ملت به مبلغ کلی 5 میلیارد و 100 میلیون ریال (پانصدوده میلیون تومان) در اوایل مهرماه سال 95 به این پلیس موضوع در دستور کار ویژه افسران و کارآگاهان اداره مبارزه باجرائم و عملیات ویژه این پلیس قرار گرفت.

حسنوند افزود: در ادامه با انجام اقدامات لازم و جمع‌آوری مستندات جامع  مشخص گردید شخص کلاهبردار با استفاده از تکنیک جعل و نیز مهندسی اجتماعی خیلی قوی اقدام به اخذ رمز اینترنت بانک برای مالباختگان و به طبع آن برداشت غیر مجاز از حسابشان کرده است.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: همچنین طی ردگیری مبلغ برداشت شده از حساب یکی از شکات به مبلغ 4 میلیارد و 200 میلیون ریال نهایتا این پلیس موفق به انسداد مبلغ 3 میلیارد و 70 میلیون ریال از این مبلغ در حساب و عودت آن به حساب شاکی در همان روز گردید.

حسنوند افزود: در ادامه پس از انجام تحقیقات و بررسی‌های میدانی نهایتا سارق در شعب یکی از بانک‌های کشور دستگیر و در بازجویی‌های به عمل آمده از وی عنوان کرد، بنده دارای مدرک تحصیلی سیکل هستم و جهت ترک اعتیاد مدتی در یکی از کمپ‌ها بودم که پس از آزادی از کمپ مدتی بیکار بودم و با توجه به مهارت‌هایی که داشتم با همدستی یکی از بستگان نزدیکم به فکر برداشت از حساب مردم از طریق اینترنت افتادیم.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان ضمن اشاره به دستگیری سایر همدستان سارق تصریح کرد: همچنین متهمین معترف به برداشت از حساب دو نفر دیگر از مشتریان بانک رفاه به مبلغ کلی یک میلیارد و 200 میلیون ریال در خرداد ماه سال جاری شده که بلافاصله توسط این پلیس شناسایی و مراتب دستگیری متهین به اطلاع آنها جهت پیگیری کارشان رسید.

وی در پایان گفت: حفظ محرمانگی داده‌ها و اطلاعات در فضای مجازی یک اصل مهم بوده و چنانچه افراد و بانک‌ها در نگهداری و حفظ اطلاعات محرمانه نهایت دقت و جدیت را به خرج دهند هرگز چنین اتفاقاتی روی نخواهد داد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین