حسن عباسی:

ترامپ رئیس‌جمهور ضعیفی است که آمریکا را تضعیف‌تر می‌کند/ از دید برخی مسئولان، خارج فقط اروپا و آمریکا است

حسن عباسی

رئیس اندیشکده یقین گفت: از دید برخی مسؤولان و بدنه جامعه، خارج فقط اروپا و آمریکا است، درحالی‌که ما می‌توانیم در یمن، عراق و سوریه از فرصت‌های پیش‌آمده استفاده کنیم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: حسن عباسی امشب در اولین جلسه از سلسله جلسات بیداری دانشجویی با موضوع فروپاشی آمریکا که در مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار شد، با تسلیت ایام فاطمیه، اظهار داشت: زندگی ما 14 حالت خواهد داشت و در شرایط گوناگون بهترین رویه‌ای که می‌تواند ما را نجات بدهد استفاده از روشی است که معصومین(ع) در آن شرایط انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه حسنین(ع) و زینب(س) ثمره فؤاد فاطمه هستند افزود: فؤاد محل رؤیت حق و باطل است یعنی بصیرت حوزه عقل بوده و رؤیت کار فؤاد است اما بسیاری از انسان‌ها قدرت فؤاد ندارند و کور هستند‌.

رئیس اندیشکده یقین با اشاره به تحقیقات مراکز استراتژیک غرب و آمریکا تصریح کرد: افول آمریکا چند سالی است که آغازشده و آمریکای گذشته دیگر باز نمی‌گردد و در سال‌های آینده شرایط آن بدتر خواهد شد.

عباسی تأکید کرد: هر ملتی زمانی در اوج حرکت فرهنگی است که رؤیای حرکت داشته باشد و رؤیای شیعه مهدویت است که امیدواریم با ظهور حضرت مهدی(عج) جامعه آرمانی به وجود آید.

وی با بیان اینکه رؤیای ایرانی و اسلامی به ظهور اعتقاد دارد، خاطرنشان کرد: اعتقاد به ظهور، نهضت را  38سال جلو برده و در لبنان، سوریه، نیجریه و عراق تکثیر شده است تا امروز کسانی مثل سیدحسن نصرالله و شیخ زکزاکی در جهان مقابل ظلم غرش کنند.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به رؤیای آمریکایی و غربی، گفت: رؤیای آمریکایی، انگلیسی، فرانسوی و روسی فرهنگ مهاجم دارد یعنی همان چیزی که در هالیوود نمایش داده می‌شود و فیلم‌ها به سمت خورشید به اتمام می‌رسد یعنی توقع راحتی و رفاه به‌ حد اعلی را ایجاد می‌کند.

عباسی در ادامه تأکید کرد: اقتصاد آمریکا رؤیاپرور است و در فرهنگ آمریکا فقط طمع دیده می‌شود، در فرهنگ ایران، اسفندیار نماد طمع‌ورزی است.

وی خاطرنشان کرد: اساس تمدن آمریکا بر مبنای طمع است یعنی نظام اقتصاد کاپیتالیستی که در آن‌همه پدیده‌ها کالاست و موتور محرک جامعه کاپیتالیستی طمع است که جامعه را حریص می‌کند تا به حرکت درآید.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: در مقابل حریص، زاهد است یعنی کسی که فقیر و ناتوان نیست و توانایی مالی دارد اما نمی‌خواهد تجمل‌گرا شود.

وی تأکید کرد: مطابق فرهنگ اقتصادی آمریکا، طمع جامعه را از ورشکستگی نجات می‌دهد و اگر طمع و مصرف زیاد را از اقتصاد غربی بگیرید جامعه آن‌ها نابود می‌شود.

عباسی تصریح کرد: طمع شالوده جامعه کاپیتالیستی است و هر تحول اقتصادی که می‌گوید بیشتر بخرید، برای تحریک اقتصادی جامعه مناسب است ولی این امر با تذهیب و زهد متضاد است.

وی ادامه داد: با تغییر اوضاع افرادی با حقه‌بازی در بورس 180 هزار میلیارد تومان از بخش دولتی را در جیب خود گذاشتند اما اگر همین مقدار به گردش اقتصادی وارد شود، می‌تواند موجب اتفاقات مثبتی شود.

وی خاطرنشان کرد: این سازوکار آمریکا را نابود کرده است و سرزمین فرصت‌ها بالاخره نابود می‌شود، امروز با اجرای سیاست درهای بسته و در اثر طمع به فلاکت رسیده است.

رئیس اندیشکده یقین گفت: آمریکا فرهنگی بنام طمع را زیرساخت تحرک اقتصادی خود قرار داده است و اگر طمع را از آن‌ها بگیریم می‌ایستد و نابود می‌شود.

عباسی افزود: تا بشر زکات و انفاق را جدی نگیرد نظام معیشتی آن درست نمی‌شود چراکه مردم وقتی طمع‌کار می‌شوند بیشتر می‌دوند و درنهایت چرخ صنعت بیشتر می‌چرخد اما بشر در یک‌زمان باید این چرخه را قطع کند و فقط شیعیان و مسلمان باید این کار را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: جامعه آمریکا رباخوار شده و بدون شلیک یک گلوله آمریکا جوری از هم می‌پاشد که کسی باور نمی‌کند چراکه تاروپود آن رباست.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: آمریکایی‌ها شنیع‌ترین سازوکار ضد اخلاقی را تصویر کرده و جهان را به این امر ترویج می‌دهند و بیماری تفریط همه آمریکا را گرفته است، بیماری‌ای که می‌گوید همه عالم در محضر من است و خودرأیی دارد که خطر عظیمی است.

عباسی با بیان اینکه با فروپاشی آمریکا زلزله در جهان اتفاق می‌افتد، خاطرنشان کرد: اگر یک ایالت از آمریکا جدا شود همه ایالت‌ها دومینووار جدا می‌شوند، لذا در مقابل این فروپاشی‌ها آمریکا سیاست درهای بسته را در پیش‌گرفته است که نمونه آن را در احداث دیوار مکزیک می‌توان دید.

وی افزود: انگلیس هم با خروج از اتحادیه اروپا سیاست درهای بسته را اجرا می‌کند اما ما تازه سیاست درهای باز را آغاز کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: درواقع آمریکا می‌خواهد مکزیک را از مرزهای اقتصادی خود جدا کند چراکه طبق تحقیقاتی در آمریکا در سال 2035 سه کشور کلید قدرت را در دست دارند؛ اول ترکیه که اجازه ندادند به اتحادیه اروپا بپیوندد، دوم مکزیک که با حضور مکزیکی‌ها در آمریکا به قدرت بزرگ تبدیل می‌شوند، سوم ایران، از آنجایی ‌که روش‌های اداره جهان را می‌داند و به سایر کشورها ارائه می‌دهد.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: اگر ما علاوه بر مستشاری نظامی در کشورهای منطقه مستشار فرهنگ و اقتصاد هم شویم درواقع سیستم‌عامل اداره جهان را ارائه داده‌ایم و ضریب نفوذ ایرانی‌ها بیشتر می‌شود.

عباسی با اشاره به اینکه طبق پیش‌بینی‌ها جهان به سمت انقلاب جهانی یا جنگ جهانی می‌رود، خاطرنشان کرد: اگر کشور سوریه را نجات دهیم اما نتوانیم در سازندگی و اقتصاد آن‌ها موفق شویم از این فرصت کشورهایی مثل چین استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: از دید برخی مسؤولان و بدنه جامعه، خارج فقط اروپا و آمریکا است، درحالی‌که ما می‌توانیم در یمن، عراق و سوریه از فرصت‌های پیش‌آمده استفاده کنیم.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: آمریکای پساترامپ آمریکای ویژه‌ای خواهد شد چراکه ترامپ رئیس‌جمهور ضعیفی است که آمریکا را بیش‌ازپیش تضعیف می‌کند و آمریکا برای ما درس عبرت است و باید انگاره‌هایی که آن‌ها را ضعیف کرد کنار بگذاریم.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین