استان بوشهر در مرز بحران/ لزوم استفاده دستگاه‌های امدادی از تجهیزات پیشرفته

سیل در فارس

عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس با تاکید بر ضرورت بسیج دستگاه های امدادی در کمک‌رسانی به سیل زدگان حوادث اخیر، گفت: به دلیل سیل اخیر، استان بوشهر در مرز بحرانی قرار دارد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سیدکمال الدین شهریاری با اشاره به اینکه افزایش حجم بارش‌های باران باعث وقوع سیل در استان‌های جنوبی و غربی کشور شد، گفت: وقوع سیل در استان بوشهر طی چند روز گذشته منجر به شرایط بحران شد اما خوشبختانه تاکنون خسارت های جانی و مالی قابل توجه و سنگینی گزارش نشده است، البته نهادهای امدادی و دست اندرکاران ستاد مدیریت بحران نیز تاکنون اقدامات قابل قبولی انجام داده و ازامکانات و تجهیزات دردسترس خود به خوبی استفاده کردند.

نماینده مردم دشتی و تنگستان درمجلس شورای اسلامی در گفتگو با خانه ملت افزود: متاسفانه دراین حادثه برخی روستاها درمحاصره سیل قرار گرفتند که به دلیل شرایط نامساعد جوی امکان اعزام و پرواز هلی کوپتر برای امدادرسانی وجود نداشت، بنابراین مقرر شد از طریق ماشین آلات سنگین اقدامات امدادرسانی صورت گیرد؛ البته اگر طی امروز و فردا شرایط جوی مساعد شود می توان از بالگردها درجهت امدادرسانی محاصره شدگان استفاده کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون آماری از تلفات جانی ناشی از وقوع سیل گزارش نشده است، تصریح کرد: استان بوشهر درمرز بحران ناشی از وقوع سیل قرار دارد، ازاین رو همه سازمان های امدادی مانند جمعیت هلال احمر، ستاد مدیریت بحران، فرمانداری ها و استانداری  درحد توان باید از امکانات و تجهیزات خود برای امدادرسانی به عشایر محاصره شده درسیل درمناطق کوهستانی فارس استفاده کنند؛ زیرا دراین شرایط مردم به لحاظ پوشاک و مواد غذایی دچار مشکلات زیادی هستند.

عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه سازمان های امدادی درحدتوان به مردم درطی روزهای اخیر کمک کردند، گفت: اما دراین شرایط و برای حوادث این چنینی نیاز به استفاده از تجهیزات پیشرفته وجود دارد تا کمک رسانی ها درمدت زمان کوتاهی انجام شود، به عنوان مثال دراین حادثه به علت شرایط جوی امکان پرواز بالگرد وجود نداشت و باعث شد که کمک رسانی به محاصره شدگان درسیل با تاخیر روبه رو شود؛ بنابراین دولت باید به رفع نواقص این چنینی توجه کند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین