رئیس دانشگاه آزاد در همایش جهاد گران علم و فناوری:

آمریکایی‌ها بدعهدی می‌کنند/ با همکاری بسیج و دانشگاه آزاد می‌توانیم به علوم پیچیده در جهان دست پیدا کنیم

حمید میرزاده

رئیس دانشگاه آزاد گفت: با همکاری بسیج و دانشگاه آزاد می‌توانیم به علوم پیچیده در جهان دست پیدا کنیم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در همایش اختتامیه چهارمین جشنواره جهادگران علم و فن آوری که صبح امروز( 11 اسفند) در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی برگزار شد با اشاره به به قرارداد علمی بسیج علمی با دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: این قرارداد زمینه ایجاد یک قرارگاه علم و فناوری را بین بسیج و 400 واحد دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور به وجود آورده است.

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه با توجه به همکاری در برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری با سازمان بسیج علمی، در دانشگاه آزاد این روحیه وجود دارد که با نهادهای مردمی دیگر هم همکاری کند، تصریح کرد: افتخار می‌کنم که با مجموعه بسیج توافق کردیم تا در حوزه علم و دانش فعالیت کنیم چرا که هر دو این نهادها مردمی هستند و قطعا این همکاری موثر خواهد بود. دانشگاه آزاد همواره به دنبال ارتباط با نهادهای مردم نهاد است.

وی با بیان اینکه رهنمودهای رهبر انقلاب یک خیزش، جنبش و نهضت نرم افزاری را در حوزه پژوهش و کارآفرینی به وجود آورده است، تصریح کرد: دانشمندان ایرانی می توانند در سایه رهنمودهای حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب به آن جایگاه شایسته و بایسته برسند و این آغاز همان تمدن نوین انقلاب است. امروز 6 میلیون نفر از 12 میلیون، فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد هستند و تاثیر بالایی در علم و دانش کشور داشته و بین 200 دانشگاه برتر جهان هستیم.

میرزاده با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر اینکه باید در سال 1404، 50 درصد تولید ناخالص ملی ایران از طریق اقتصاد دانش بنیان باشد، تاکید کرد: مخاطب این پیام دانشگاه‌ها هستند و ما برای آن برنامه‌ریزی کردیم. رهبر انقلاب گفتند به دنبال اقتصاد دانش بنیان باشید لذا بعد از پیام رهبری دانشگاه آزاد پیش قدم در این کار بود به طوریکه امروز دانشگاه آزاد، هزار و 620 واحد دانش بنیان داشته و هزار و 106 پروژه در این واحدها تولید کردند.

رئیس داتشگاه ازاد اسلامی تصریح کرد: اگر تصمیمی بر اساس پایگاه مردمی و اجتماعی گذاشته شود مردم استقبال می‌کنند. دانشگاه آزاد اسلامی در دنیا بی‌نظیر است. 20 میلیون متر مربع فضای مسقف و 3 هزار و 400 کارگاه در دانشگاه وجود دارد و 38 هزار همکار در دانشگاه مشغول کار هستند و این دانشگاه کاملا مردمی است.

وی با بیان اینکه با وجود بدعهدی‌های آمریکا راهی به جز توسعه علم و فناوری و اتکا به نهادهای مردم نهاد نداریم، خاطرنشان کرد: با همکاری بسیج و دانشگاه آزاد می‌توانیم به علوم پیچیده در جهان دست پیدا کنیم. 70 درصد دانشجویانی که جز خانواده ایثارگران هستند در دانشگاه آزاد تحصیل می‌کنند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین