بازیکن وسیله نقلیه نیست که رویش قیمت بگذاریم

منصوریان: در نیم‌فصل به بازیکنانم گفتم پول نداریم، هرکس می‌خواهد برود/ آقای زمانی لطفا سه ماه روزه سکوت بگیر!

علیرضا منصوریان

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: من نیم فصل چیزی را گفتم که شاید بازیکنانم نپسندیدند. به آنها گفتم پولی نداریم. هرکس نمی تواند بماند، همین الان برود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، منصوریان در نشست خبری پیش از بازی با سایپا گفت: بازی در آزادی برگزار می شود و این مسئله روی کیفیت بازی اثرگذار خواهد بود. تیم سایپا خیلی خوب به جریان بازی ها برگشته است. تیم سایپا بسیار خوب و قدرتمند است. ما با دو سه مسئله باید دست و پنجه نرم می کردیم تا به این بازی برسیم. از سایپایی ها برای انتقال مکان بازی متشکرم.

وی درباره اظهارات زمانی که گفته بازیکنان استقلال بیش از پنجاه درصد پولشان را گرفته اند، گفت: یک باشگاه تمام نیروهایش برای یک هدف می جنگند. همه ما برای یک منافع می جنگیم. در اینجا تیم‌های پر طرفدار و معمولی با هم تفاوت دارند چون باید از شان خود هم دفاع کنند.

او ادامه داد: همدلی باعث رفتن ما از مرحله ای به مرحله دیگر است. به خود زمانی هم گفته ام برخی اوقات بهترین کمک، صحبت نکردن است. کمترین توقع ما از آقای زمانی این بوده که کمکی به ما نکنند و فقط سکوت کنند. من به افتخاری هم گفتم همانطور که جهانیان صحبت نکرده و در این مدت بعد از هر بازی به من زنگ زده و گفته ما پشت تو هستیم و انقلاب جوانگرایی را ادامه بده. ما از زمانی گله داریم بابت مصاحبه هایش. چرا او باید مصاحبه کند؟ خود من صحبت می کنم؟ خود شما خبرنگاران بابت مصاحبه نکردن های من، دلخور هستید. ما سعی کردیم بستری فراهم کنیم تا به قداست زمانی لطمه نخورد. ما خیلی جاها مصاحبه های او را نادیده گرفتیم. من صحبت او را هم نخواندم و وقتی خرمگاه کلیت مصاحبه را به من گفت، به او گفتم با اتفاقی که افتاده، این مصاحبه به ما قطعا مقابل سایپا آسیب می زند.

سرمربی استقلال اضافه کرد: ما یک سی درصد در دوره افشارزاده به بازیکنان دادیم و ۱۰ درصد هم افتخاری به بازیکنان داده است. یک بخش از پول بازیکنان را هم سازمان مالیاتی برداشت. یک میلیارد و دویست میلیون تومان هم اسپانسر قبلی از حساب ما برداشته است. به افتخاری هم گفتم از حق هواداران دفاع کند. افتخاری ۳-۴ میلیارد هم به بازیکنان خارجی داد. در این دوره افتخاری می توانست استاندارد ۷۰ درصد را به ما برساند. من به پول بازیکنان تسلط دارم. تنها ۴۰ درصد گرفته‌اند. از تدارکاتچی تا سرمربی همه یک اندازه باید بگیرند. این روال را حفظ کردیم و افشارزاده و افتخاری هم با آن موافق بودند. من نیم فصل چیزی را گفتم که شاید بازیکنانم نپسندیدند. به آنها گفتم پولی نداریم. هرکس نمی تواند بماند، همین الان برود. گفتم هرکس وارد زمین شد، بازیکن استقلال است.

او افزود: به ولای علی تا دو روز پیش کسی حرف هم نزد. یک جلسه هم بازیکنان با افتخاری و زمانی در عمان داشتند. اسپانسرهای ما به خصوص بانک کوثر و همراه اول خیلی به ما کمک کردند. ما و پرسپولیس در شرایط خاصی هستیم. ما بازیکنی مثل برزای را داریم که نود درصد از دو سال پیش می خواهد و ۷۰ درصد هم از پارسال. هوادار باید این را بداند. من خودم فوتبالیست بوده‌ام و در این شرایط اگر تیم را تمرین بدهید قطعا مصدوم می دهید. پریروز هم تیم را به استخر فرستادیم. امروز می‌دانستم که تمرین می‌کنیم ولی وقتی به تمرین رفتم دیدم بازیکنان چقدر به زمانی اعتراض دارند. او گفته که به بازیکن ۱۰۰ تومانی ۹۰۰ تومان داده‌ایم. تمام این بازیکنان میلیاردی که می‌بینید، قیمتشان یک میلیون بوده است و اعتبار جمع کرده‌اند. قرار نیست یک بازیکن همیشه ۱۰۰ میلیون تومان باشند. یک دوره با من ۳۲۰ تومان بستند و پیراهن چنگیز را به من دادند و گفتند این هم باقی پولت. یک دوره رونالدو ماهی ۱۰۰۰ دلار از لیسبون می‌گرفت ولی الان گرانترین بازیکن جهان است. بازیکنان من ناراحت هستند. بازیکن وقتی ۷ پیشنهاد دارد، قیمتش بالاست. بازیکن وسیله نقلیه نیست که رویش قیمت بگذاریم. از این قضیه بازیکنان ما ناراحت هستند. می خواهم از آقای زمانی بخواهم که خواهش می کنم سه ماه سکوت کنیم. حضرت محمد (ص) روزه را برای چشم، خوراک و زبان گذاشت. این سه ماه را روزه زبانی بگیرید. تیم ما جوان است و با یک حرکت ممکن است بالانسش بهم بخورد. او از کدام عوامل صحبت کرده که شناسایی شده‌اند؟ تمام کنفرانس من به جای مسائل فنی به مسائل روحی روانی و زمانی رسید.

منصوریان درباره تیمش در بازی فردا گفت: شما بازیکن را به لحاظ روحی داشته باشید بهتر از داشتن او به لحاظ فیزیکی است. من پارسال زخم خوردم. یکبار هتل نداشتیم و یک بار هم غذا نداشتیم. ما مسئول نفت نیستیم که فقط جواب مسئولان را بدهیم. ما باید جواب ۳۰ میلیون هوادار را بدهیم.

وی در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به اخراج دروازه بان نفت تهران چیست گفت: خواهش می‌کنم از این فضاها خارج شوید. خودتان به این مسئله کمک کنید. این فضا خطرناک است و وارد آن نشوید. اینجا یک بازی انجام شده و می‌دانم که رقابت هواداری هست. وجدانا من بازی را ندیدم و لازم نبود بازی را ببینم چون با هر دو تیم بازی کرده‌ایم.

منصوریان درباره اظهارات باران‌چشمه که گفته قانون سربازی عوض نمی شود و او دیگر چیزی نگوید، گفت: سردار باران چشمه رفیق و دوس خوب من است و چون او گفته در این زمینه دیگر چیزی نگویم، اطاعت می‌کنم و می‌گویم چشم (باخنده).

منبع: ایسنا

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین