پزشکی قانونی کشور اعلام کرد:

مرگ بیش از ۵ هزار نفر در تصادفات نوروزی ۵ سال گذشته/ "ضربه به سر" بیشترین علت فوت

تصادف

پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: در نوروز ۵ سال گذشته حوادث رانندگی منجر به مرگ ۵ هزار و ۳۸۴ نفر شد که بیشترین آمار مربوط به سال ۹۲ و کمترین آمار در سال جاری ثبت شده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: در پنج سال گذشته به استثنای سال92، آمار تلفات حوادث رانندگی ایام نوروز (از 25 اسفند تا 15 فروردین سال بعد) با سیر نزولی مواجه بوده و در سال‌های 94 و 95 به کمتر از هزار نفر رسیده است. همچنین به طور کلی بیش از 5 هزار نفر در تصادفات نوروزی 5 سال گذشته جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین بر اساس آمارهای موجود در نوروز سال جاری 964 و در نوروز سال گذشته 968 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که در هر دوی این سال‌ها استان فارس بیشترین آمار تلفات را در بر گرفته است، همچنین نوروز سال جاری کمترین تلفات حوادث رانندگی در استان ایلام و در نوروز سال گذشته در اردبیل ثبت شده است.

آمار تلفات حوادث رانندگی در نوروز دو سال اخیر نشان می‌دهد که 70 درصد متوفیان این حوادث مرد بودند و بیش از 50 درصد متوفیان نیز به دلیل ضربه به سر جان خود را از دست داده اند.

بر اساس این گزارش به طور متوسط 6 تا 6.5 درصد تلفات رانندگی در هر سال مربوط به ایام نوروز است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین