قالیباف:

امروز انقلابی‌گری یعنی گره‌گشایی از کار مردم/ اقتصاد جامعه و مشکلات معیشت مردم را باید حل کنیم

فیلمی که قالیباف از حادثه پلاسکو برای نمایندگان مجلس پخش کرد

شهردار تهران تاکید کرد: امروز انقلابی گری یعنی گره گشایی از کار مردم؛ از این رو کسانی که دلسوز انقلاب و نظام هستند باید کارآمدی دین در اداره جامعه را اثبات کنند. همچنین آنهایی که می خواهند از خون شهدا پاسداری کرده و سرباز ولایت باشند باید درست به مردم خدمت کنند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محمدباقر قالیباف ظهر امروز طی سخنانی در مراسم اختتامیه «دومین جشنواره هویت سازمانی» که در محل سالن همایش‌های شهید آوینی برگزار شد، هویت سازمانی را یکی از موضوعات مهم برای همه مجموعه‌ها دانست و گفت: مجموعه ای همچون شهرداری تهران قبل از اینکه یک مجموعه خدماتی باشد، یک نهاد اجتماعی است که می تواند در ابعاد مختلف شئونات زندگی مردم ایفای نقش و اثرگذاری داشته باشد. از این رو هویت سازمانی در نهادی مثل شهرداری دارای دو بعد است که یک بخش حاصل نگاه ما به درون شهرداری و دیگری مربوط به بیرون از شهرداری تهران است.

وی تصریح کرد: در روزهای اول خدمت در شهرداری تهران تاکید کردم که باید به سه هویت شهرداری، شهر و شهروندان توجه داشته باشیم. از این رو هویت سازمانی ما دقت در تنظیم درون و بیرون سازمان است. اگر قرار باشد هر تحولی در شهر اتفاق بیفتد، آن تحول ابتدا باید درون نهاد شهرداری رخ دهد. در این شرایط قادر هستیم شهر را تحت تاثیر خودمان قرار دهیم.

قالیباف ادامه داد: بدون شک این هویت شامل ارزش ها، باورها و فرهنگی حاکم بر سازمان است. آن هم در مجموعه ای مثل شهرداری تهران که می تواند درب خانه یکایک مردم را بزند و با آنها گفت و گو کند.

شهردار تهران با تاکید بر فعالیت در مقیاس یک یکم تاکید کرد: این بدان معنی است که می توانیم در هر خانه را بزنیم و این فرصت تنها برای ما فراهم است که با مردم به صورت چهره به چهره سخن بگوییم. از دیگر سو ما هر روز با جمعیت میلیونی در مترو، میادین میوه و تره بار، سالن های ورزشی، پارک ها، پیاده رو ها و ... روبرو هستیم و می توانیم با آنها ارتباط داشته باشیم.

وی گفت: متاسفانه مجموعه نظام اداری ما در کشور و همچنین سیاست گذاران حوزه راهبردی هیچ وقت به ارزش سازمانی مثل شهرداری ها پی نبردند و از این حوزه غفلت کردند. خود من تا پیش از ورود به شهرداری تهران احساس می کردم با توجه به فعالیت در حوزه علمی و ارتباط با شهرداری، این مجموعه را می شناسم اما وقتی وارد سازمان شدم، متوجه شدم شهرداری بسیار اثرگذار تر آن چیزی است که تصور می کردیم.

قالیباف با اشاره به وجود تهدید ها و فرصت ها در سازمان ها و نهاد ها، عنوان داشت: هر سازمانی که بزرگ ترین فرصت ها را فراهم می کند، همزمان بزرگ ترین تهدید ها را نیز با خود به همراه دارد چرا که فرصت ها و تهدید‌ها همیشه در کنار هم قرار دارند. این ما هستیم که باید از فرصت ها به خوبی استفاده کنیم و با دقت نظر تهدید ها را هم تبدیل به فرصت کنیم اما اگر این دقت نظر را نداشته باشیم چه بسا فرصت ها را هم به تهدید تبدیل کنیم.

شهردار تهران با بیان اینکه مهم ترین داشته های هر جامعه، سازمان و کشوری منابع انسانی آن مجموعه است، اظهار داشت: اگر نیروی انسانی در یک سازمان ارزش پیدا کرد، بقیه مشکلات نیز حل خواهد شد چرا که آنها برای سازمان اعتبار، امکانات مادی و معنوی می آورند. نیروی انسانی می توانند برای یک سازمان اعتبار ایجاد کرده و حرمت سازمان را نگه دارند، در مقابل آنها ممکن است کرامت مردم را زیر سوال ببرند.

به گفته قالیباف اگر بخشی از هویت خود را هویت سازمان بدانیم، موفقیت بزرگی به دست آورده ایم اما اگر مجموعه کارکنان نسبت به سازمان احساس بی تفاوتی کرده و همچنین همیت قسمتی و همیت سازمانی نداشته باشند، در واقع آن سازمان هیچ چیزی ندارد.

وی گفت: ممکن است در برخی محافل نسبت به سازمان حرفی بزنند، اما اگر این موضوع حرف غلطی باشد هویت سازمانی نقش خود را نشان می دهد. ما نمی گوییم اگر جایی کار غلطی صورت می گیرد، از این کار غلط دفاع کنیم اما باید از حرف های غلط ناراحت شویم و روی ما اثر بگذارد. همانطور که اگر به خود ما حرف غلطی بزنند، ناراحت می شویم؛ به همین جهت از هویت سازمان هم باید دفاع کنیم.

شهردار تهران در ادامه خطاب به کارکنان و کارمندان شهرداری تهران تصریح کرد: اگر قولی به جامعه می دهم و حرکتی در جامعه اتفاق می افتد به خاطر همت و تلاش و اعتمادی است که به شما دارم. من اگر در جامعه کاری می کنم، یک شهرت اجتماعی هم پیدا کرده ام اما شما گمنام ماندید و حتما اجر شما در پیشگاه خداوند از ما بیشتر است.

قالیباف در ادامه با اشاره به گستردگی ابعاد فعالیت در شهرداری تهران ابراز داشت: هیچ دلیلی ندارد که مردم از شهرداری ناراحت باشند، چرا که شهرداری در حوزه های مختلف به مردم خدمت می کند.  چند روز قبل یک خانم در مترو من را دید و گلایه داشت که چرا انقدر در شهرداری از مردم پول می گیرند. از او پرسیدم آپارتمان شما چند متر است، چقدر حق شارژ ساختمان پرداخت می کنید و در قبال این حق شارژ برای شما چه کار می‌کنند؟ این خانم در حالی که قبض پسماند شهرداری را در دست داشت، گفت من ماهی 60 هزار تومان در ماه برای شارژ ساختمان می دهم اما برای یک سال حدود 70 هزار تومان به شهرداری می‌دهم. من هم گفتم شما در ماه 60 هزار تومان شارژ ساختمان برای نظافت عمومی می‌دهید تا زباله شما را چند طبقه پائین بیاورد اما ما در شهرداری زباله شما را جمع کنیم، سه بار در روز این زباله‌ها را پیاده و سوار می‌کنیم و 70 کیلومتر هم جا به جا می‌کنیم ؛ این تنها یک مورد از اقدامات شهرداری است. ایشان قانع شد که  ما حتی کمترین پول را دریافت می‌کنیم.

وی با اشاره به تجربه خدمت در نیروی انتظامی تصریح کرد: در ناجا و قوه قضاییه همیشه یک طرف ناراضی است و یک طرف راضی چرا که بالاخره حکمی داده می شود که علیه یک نفر است و این فرد ناراضی خواهد بود اما ما در شهرداری تهران هر کاری می کنیم، خدمت به مردم است. از این رو باید تلاش کنیم از این ظرفیت بزرگ در شهرداری تهران به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

قالیباف در ادامه شهدای آتش نشانی را  نقطه عطفی در سطح ملی و جهانی دانست و گفت: شهدای آتش نشان بزرگ ترین هویت را برای ما ساختند و آن را به درستی به تصویر کشیدند تا ماندگار شود. ما بعد از دوران دفاع مقدس یک پیوند، فضیلت مدنی و ارتباط و همدلی در همه شئونات جامعه فارغ از هر گرایش، سلیقه، سن، رنگ و نگاه را نداشتیم اما در شهادت ایثاگرانه و مجاهدانه شهدای آتش نشان یک بار دیگر تبلور این عزم ملی و وحدت را همانند دوران دفاع مقدس دیدیم.

شهردار تهران افزود: این بزرگ ترین هویت سازمانی ما است و برای همیشه تاریخ ماندگار شده است. از این رو باید در شهرداری این هویت را قدرشناسی کنیم و فرهنگ ایثار، خدمت، صداقت، شجاعت و معنویت را در سازمان پاس بداریم.

وی تاکید کرد: متاسف هستم بعضی افراد تلاش می کردند تا بگویند این هویت، هویت شهرداری نیست اما این اصل هویت شهرداری و امانت بزرگی برای ما است. به همین جهت باید از این هویت پاسداری کنیم و آن را فرهنگ حاکم بر مجموعه خود در شهرداری بدانیم.

قالیباف بر ضرورت مسئولیت پذیری، پاسخگویی، مهربانی با همکاران و گره گشایی از مردم در چارچوب ضوابط و مقررات تاکید کرد و گفت: باید آبروی سازمان را بخشی از هویت و آبروی خودمان محسوب کنیم.

شهردار تهران تاکید کرد: امروز انقلابی گری یعنی گره گشایی از کار مردم؛ از این رو کسانی که دلسوز انقلاب و نظام هستند باید کارآمدی دین در اداره جامعه را اثبات کنند. همچنین آنهایی که می خواهند از خون شهدا پاسداری کرده و سرباز ولایت باشند باید درست به مردم خدمت کنند.

وی تاکید کرد: تفسیر انقلابی گری آن است که اقتصاد جامعه و مشکلات معیشت مردم را حل کنیم. اگر بتوانیم بحران بیکاری را در خانواده ها حل کنیم و مشکلات آنها را کاهش دهیم به معنی انقلابی گری، دین داری و وظیفه شناسی است.

به گزارش شهرنوشت در جریان این مراسم از خانواده شهدای آتش نشان و کارکنان برتر در مجموعه شهرداری تهران با حضور شهردار تهران تجلیل شد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین