آیت‌الله آملی لاریجانی در نخستین جلسه مسئولان عالی قضایی در سال ۹۶:

رسیدگی به ۱۵ میلیون پرونده کار دشواری است

آملی لاریجانی

رئیس قوه قضاییه گفت: رسیدگی به ۱۵ میلیون پرونده در طول سال کار دشواری است.

به گزارش «نسیم آنلاین» آیت الله آملی لاریجانی در نخستین جلسه مسئولان عالی قضایی در سال 96 با تبریک سال جدید به ملت ایران، مقام معظم رهبری، قضات و کارمندان و مدیران و مسئولان دستگاه قضایی گفت: در سال گذشته قضات و مدیران دستگاه قضایی با رسیدگی به پرونده های قضایی و وظایفی که برعهده داشتند بار سنگین دستگاه قضایی را به دوش کشیدند.

وی گفت: سال گذشته هم سال توفیقات و هم سال برخی دشواری ها و کاستی ها بود و این برای دستگاه بزرگ، طبیعی است.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: بار دستگاه قضایی بارسنگینی است و رسیدگی کردن به حدود 15 میلیون پرونده کار دشواری است و این علاوه بر کارها و وظایف دیگری است که برعهده دستگاه قضایی است که در سازمان ها و مراکز تابعه انجام می شود.

وی گفت: باید از زحمات دوستان متشکر باشیم و طبیعی است برای برطرف کردن کاستی ها تلاش کنیم و اگر در جایی رضایتمندی مردم حاصل نیست تلاش کنیم که سبب آن را بیابیم و اگر اسبابی دارد که در اختیار ماست یا به نوع مدیریت و نحوه عمل ما برمی گردد، آن را برطرف کنیم.

رئیس قوه قضاییه افزود: البته ما مکرر گفته ایم که بسیاری از کاستی ها در دستگاه قضایی ناشی از اموری است که در اختیار ما نیست و کمبود نیروی انسانی، کمبود اعتبارات و بودجه دستگاه قضایی است که ان شاء الله این کاستی های دستگاه قضایی نیز با مدیریت جهادی و با تلاش بیش از گذشته دوستان برطرف شود.

آیت الله آملی لاریجانی گفت: توفیقات بسیاری نیز (در سال گذشته) وجود داشته است که رسیدگی به پرونده های بزرگ از جمله آن بوده و همچنین پرونده های معمولی دستگاه قضایی که انتظارات و توقعات مردم در سراسر کشور است و این وظیفه بسیار بزرگی بوده که به انجام رسیده است.

وی افزود: آماری که از رسیدگی به پرونده ها به دست آمده است، نشان می دهد که بار این مسئولیت به زمین نمانده و بیش از پرونده های وارده به دستگاه قضایی به پرونده ها رسیدگی شده که توفیق قابل توجهی است.

آیت الله آملی لاریجانی گفت: البته در سازمان های تابعه نیز دستگاه ها کارهای قابل توجهی انجام دادند، خدماتی که در سازمان ثبت صورت گرفته بیش از دهها میلیون مورد خدمت رسانی به مردم انجام شده است.

وی افزود: در سازمان پزشکی قانونی، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان قضایی نیروهای مسلح و سازمان زندان ها که بار مسئولیت بسیار مهمی را برعهده دارند، خدمات رسانی خوبی شده است.

خبرگزاری صداوسیما

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین