اسطوره سنگین‌وزن کشتی آزاد جهان هم دوپینگی از آب درآمد!

تایمازوف

با اعلام کمیته بین‌المللی المپیک نمونه‌های تست دوپینگ ۳ کشتی‌گیر و وزنه‌بردار از المپیک پکن و لندن مثبت شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، دوپینگ 3 ورزشکار (2 کشتی‌گیر و یک وزنه‌بردار) دیگر از المپیک‌های پکن 2008 و لندن 2012 مثبت اعلام شد و این ورزشکاران باید مدال‌های خود را پس دهند.

کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) تصمیم گرفت دوباره نمونه‌های دو المپیک پکن و لندن را مورد آزمایش قرار دهد. بر این اساس تست دوپینگ آرتور تایمازوف کشتی‌گیر ازبکی که به مدال طلای المپیک پکن رسیده بود مثبت شد. همچنین وازلی فدوریشن کشتی‌گیری از اوکراین که به مدال نقره دست پیدا کرده بود نمونه مجدد تست دوپینگش مثبت شده است.

دیگر ورزشکار دوپینگی وزنه‌برداری از روسیه است که در المپیک لندن موفق به کسب مدال نقره شد.

IOC نمونه‌های بیش از هزار ورزشکار را دوباره آزمایش کرده است که از 65 مورد دوپینگی 40 نمونه مدال‌آور بوده‌اند. از این بین 20 مورد مدال‌آور مربوط به المپیک لندن است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

۳.۸ میلیارد پوند هم مالکان آمریکایی را راضی نکرد
بن سلمان در خرید منچستر یونایتد ناکام ماند؟
اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین