سردار وحیدی در جمع خبرنگاران:

حمله آمریکا به سوریه به طور رسمی حمایت از تروریسم است/ ایران هیچ گاه دست از مبارزه با تروریسم و حمایت از مقاومت برنمی‌دارد

سردار وحیدی

رئیس دانشگاه دفاع ملی با تأکید بر اینکه ایران در حمایت از مقاومت و مبارزه با تروریسم مصمم است،‌ گفت: حمله موشکی ‌آمریکا به پایگاه نظامی سوریه قطعاً به ضرر آمریکا تمام می‌شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه دفاع ملی عصر امروز در حاشیه مراسم ختم والده سردار مصطفی محمدنجار و در پاسخ به سؤالی پیرامون حمله آمریکا به یکی از پایگاه‌های نظامی سوریه، اظهار داشت: امروز آمریکا دچار یک تناقض گفتاری و رفتاری شدید شده و این نشان‌دهنده سردرگمی سیاستمداران آمریکایی است. 

وی افزود: علیرغم اینکه با فاصله کمی اعلام کردند مسأله اصلی ما داعش است، اما در عمل کاملاً به نفع داعش و تروریست‌ها رفتار کردند. 

وحیدی با بیان اینکه این عملیات ‌آمریکایی‌ها کاملاً هماهنگ بود، اظهار داشت: بلافاصله بعد از این عملیات آمریکایی‌ها، داعش عملیات جدید خودش را شروع کرد که چند نکته در این مورد قابل اشاره است.

رئیس دانشگاه دفاع ملی با اشاره به نکات حمله موشکی آمریکا به پایگاه نظامی سوریه، خاطرنشان کرد: این حمله نشان داد که آمریکایی‌ها به رغم اظهارات ترامپ که می‌گفت 6 هزار میلیارد دلار در آمریکا در جنگ با عراق خرج شد و آن را هدر دادیم، نشان می‌دهد که هنوز از آن درس نگرفته‌اند و این نشان‌دهنده همان مسیر غلط است.

وی در همین راستا افزود: نکته دوم این است که این حمله نشان‌دهنده درماندگی‌های راهبردی رژیم آمریکا است و از طرف دیگر تا حدودی به نظر می‌رسد ترامپ که با مشکلات بزرگی در داخل آمریکا و منطقه درگیر است سعی کرده با یک عملیات این مشکلات را تحت‌تأثیر قرار دهد.

وحیدی ادامه داد: فاجعه‌ای که در موصل آفریدند و فجایع دیگری که در دوران ترامپ به وجود آمده نشان می‌دهد که او سعی می‌کند با چنین عملیات‌هایی مشکلات و معضلات درونی خود را تحت‌ پوشش قرار دهد ولی مسلماً این عملیات به ضرر آنها خواهد شد.

وزیر سابق دفاع در پاسخ به این سؤال که رویکرد ایران در قبال حمله آمریکایی‌ها به پایگاه هوایی سوریه چه خواهد بود، تصریح کرد: ایران هیچ گاه دست از مبارزه با تروریسم و حمایت از مقاومت برنمی‌دارد و این حمله موشکی آمریکایی‌ها به طور رسمی حمایت از تروریسم است. 

وی با تأکید بر اینکه حمله آمریکایی‌ها به پایگاه هوایی سوریه اشتباه بزرگ و راهبردی بود، گفت: آمریکایی‌ها متوجه خواهند شد در دامی افتاده که بسیاری از کشورهای منطقه و اسرائیل پیش‌‌روی آنها گذاشته‌اند و وارد صحنه‌ای شده است که حتماً به ضررشان تمام خواهد شد و جریان مقاومت،‌ ارتش و ملت سوریه نیز برای مبارزه با تروریست‌ها مصمم‌تر می‌شوند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین