دستگیری کارمند بانکی که ۲ میلیارد ریال از حساب‌ها دزدیده بود

پلیس فتا

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از دستگیری کارمند بانکی خبر داد که اقدام به برداشت مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان ازحساب مشتریان کرده بود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سرهنگ محمد مهدی کاکوان از شناسایی و دستگیری متهم ۲میلیارد ریالی در تهران خبر داد و گفت: فردی با مراجعه و دادخواهی به پلیس فتا اظهار داشت که از حساب بانکی ایشان مبلغ ۲ میلیارد ریال در اواخر اسفند سال ۹۵  به صورت غیر مجاز برداشت شده است و چون پیامک حساب فوق فعال نبوده شاکی به صورت اتفاقی از خالی شدن حسابش مطلع شد.

وی افزود: بررسی‌های فنی و مهندسی لازم در این خصوص انجام و مشخص شد که این برداشت به شیوه اسکیمر (کپی‌برداری از کارت بانکی) با دسترسی به حساب مشتری صورت گرفته است و  برداشت کننده سپس اقدام به خرید طلا  و سکه کرده است.

رئیس پلیس فتا تهران ادامه داد: با شناسایی محل طلافروشی، اکیپی از افسران پلیس فتا به محل خرید متهم اعزام و پس از مشاهده فیلم صحنه خرید و با استخراج ادله‌ لازم و بررسی‌های اطلاعاتی از طریق حراست بانک مربوطه متهم (کارمند بانک) شناسایی شد،  پس از هماهنگی با دادسرای جرایم رایانه‌ای متهم دستگیر و به پلیس فتا انتقال شد.

این مقام انتظامی گفت: در بررسی از متهم، تعداد کثیری کارت ملی، گواهینامه و همچنین چندین فقره کارت عابر بانک متعلق به مشتریان بانک کشف و تحویل مرجع قضایی شد، پس از تحقیقات لازم متهم با صدور  قرار بازداشت شد.

سرهنگ کاکوان فعال سازی پیامک بانکی را ضرور خواند و در هشدار به شهروندان گفت: همیشه سعی کنید به طور مرتب حساب‌های بانکی خود را چک کنید. ضمن آن‌که کارت عابر بانک یا اطلاعات مهم حساب بانکی خود به ویژه رمزعبور را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ نوشتن رمز بر روی کارت بانکی را اشتباه خواند و تاکید کرد: رمزهای عبور خود را به صورت ترکیبی طراحی کرده و از کلمات متداول و شماره شناسنامه، شماره ملی، تلفن همراه و... برای این موضوع استفاده نکنید وآنرا به صورت دوره‌ای تغییر دهید.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ کاکوان در پایان گفت: شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir قسمت ثبت گزارشات مردمی آن را ثبت کنند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین