سخنگوی کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان

تا این لحظه ۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان از تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان تعیین تکلیف شده

 اسدالله عباسی

سخنگوی کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: جلسه بعدی کمیته هفته آینده برگزار خواهد شد.

به گزارش «نسیم آنلاین» اسدالله عباسی سخنگوی کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به آخرین جلسه این کمیته، اظهار داشت: تا این لحظه در بررسی ها حدود هزار میلیارد از تخلفات در صندوق ذخیره فرهنگیان مشخص شد و در حال بررسی آمار دقیق تر  و نهایی از میزان تخلفات هستیم.
 
وی با بیان اینکه بخشی از افدامات در این صندوق به صورت غیرقانونی انجام گرفته است، افزود: همچنین مشخص شد که برخی از  معاملات سوری بوده و بیشتر بر روی کاغذ انجام شده است. در حقیقت عدم ضوابط حاکم بر صندوق منجر به هرج و مرج های زیادی در آن شده است. به طور مثال در یک مورد تخلف در حال حاضر بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان اختلاف حساب مالی وجود دارد و یا در یک شرکت واردات خودروی خارجی مشکلاتی از قبیل ارئه تسهیلات به افراد غیرعضو حتی به وجود آمده است.
 
عباسی مشکلات به وجود آمده در صندوق ذخیره فرهنگیان را ناشی از  سوءمدیریت، ناکارآمدی، تبانی و رانت دانست و افزود: این مسائل موجب شده تا مقادیر زیادی از بیت المال هدر رود.
 
نماینده مردم رودسر و املش با بیان اینکه شرایط صندوق ذخیره فرهنگیان به گونه ای بود که دستگاه های نظارتی قادر به امر نظارت در آن نبودند، یادآور شد: یکی از کارهایی که باید در آینده نسبت به این صندوق انجام گیرد تغییر ماهیت و رویکرد صندوق ذخیره فرهنگیان است تا امر نظارت به راحتی صورت گیرد.
 
عباسی با تاکید براینکه در تلاش هستیم تا بتوانیم حقوق فرهنگیان و مطالبات آنها را عودت دهیم، ادامه داد: جلسه بعدی کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان هفته آینده برگزار خواهد شد و تخلفات بانک سرمایه  در این جلسه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان خاطر نشان کرد: بعد از اینکه به یک  جمع بندی رسیدیم، گزارش نهایی را به صحن علنی می آوریم و بعد از آن دستگاه قضا به پرونده متخاطیان رسیدگی خواهد کرد. البته بعضی از این ها در بازداشت هستند.
 
عباسی همچنین به این نکته اشاره کرد: ممکن است بتوانیم گزارش نهائی را تا زمان معین ارائه دهیم و هنوز بحث تمدید زمان مطرح نشده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین