اختصاصی «نسیم آنلاین»// کشفیات مهم ارتش عراق در موصل:

کشف موادشیمایی "سعودی" در تلعفر/ "گاز کلر" در دستان تروریست‌ها

شیمیایی

در ادامه عملیات آزادسازی موصل، رزمندگان مقاومت که انجام عملیات و پاکسازی مناطق غرب شهر موصل را در محور "تلعفر" به عهده دارند توانستند با شکست خطوط گروه تروریستی داعش و تحمیل خسارت به سازمان رزم این گروه تروریستی مقدار قابل توجهی مواد گاز سمی کلر که تولید دولت سعودی است را کشف و ضبط کنند.

گروه سیاسی «نسیم آنلاین»:: در ادامه عملیات آزادسازی موصل، رزمندگان مقاومت که انجام عملیات و پاکسازی مناطق غرب شهر موصل را در محور "تلعفر" به عهده دارند توانستند با شکست خطوط گروه تروریستی داعش و تحمیل خسارت به سازمان رزم این گروه تروریستی  مقدار قابل توجهی مواد پایه گاز سمی کلر که تولید دولت سعودی است را کشف و ضبط کنند.

این در حالی است که مناسبات سیاسی و دیپلماتیک در سوریه به دلیل اتهام  استفاده دولت دمشق از مواد شیمیایی در "شیخون" که از سوی واشنگتن مطرح شده و اقدامات موشکی ایالات متحده را در سوریه در پی داشته است در شرایط بحرانی به سر می‌برد و دولت های ایران و روسیه خواستار تشکیل تیم تخصصی بررسی برای واکاوی صادقانه این حادثه هستند.

کشف و ضبط مواد شیمیایی در خطوط گروه های تروریستی القاعده و داعش در عراق و سوریه برای چندمین بار متوالی مشاهده می‌شود که در همه موارد، مواد شیمایی کشف شده به کشورهای ترکیه و عربستان مربوط می‌شود.

بعد از اشغالگری آمریکا در کشور عراق که به بهانه مبارزه با سلاح های کشتار جمعی و تروریسم القاعده رخ داد، اسناد مختلفی از سوی برخی رسانه ها و اندیشکده های مختلفی در راستای ارتباط سرویس اطلاعاتی دولت سعودی با عناصر رده بالای تشکیلات تروریستی القاعده به انتشار رسید.

اسنادی که منجر به انتشار کتابی در خصوص منابع مالی بن لادن در عربستان و چگونگی تامین هزینه های مالی این شبکه تروریستی از طرف سرویس اطلاعاتی سعودی شد.

با کنار هم قرار دادن اسناد به دست آمده و با توجه به رابطه بسیار نزدیک آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا با سرویس اطلاعاتی سعودی می‌توان برخی اظهار نظرهای برخی تحلیلگران را در خصوص واقعه "خان شیخون" و اینکه این حادثه محصول سناریویی غربی برای رقم زدن اتهام جنایت جنگی به دولت دمشق بوده  را جدی گرفت.

حادثه ای که به اعتقاد برخی کارشناسان مسائل امنیتی سناریویی نوشته شده از سوی آژانس اطلاعات مرکزی ایالات متحده (CIA) برای توجیه اقدام تجاوزکارانه این کشور یا بستر سازی برای اقدامات آینده آمریکا در سوریه بوده است.

در همین راستا رییس جمهور روسیه علاوه بر رد اتهام مطرح شده مبنی بر دست داشتن روسیه در وقوع چنین حادثه ای از در دست داشتن اطلاعاتی در خصوص فعالیت و عملیات های دیگری در جنوب دمشق که در دست اقدام است خبر داد. 

وی با بیان اینکه روسیه اطلاعاتی در دست دارد که نشان می‌دهد چندین عملیات دیگر شیمیایی در جنوب دمشق در دست اقدام است گفت: مسکو با رد اتهام مطرح شده از سوی واشنگتن مبنی بر استفاده بشار اسد از مواد شیمایی خواستار تشکیل تیم تحقیق و پیگری در خصوص حوادث شیمیایی سوریه و عراق است.

همچنین یک منبع آگاه در عراق در گفتگو با خبرنگار «نسیم آنلاین» با اشاره به طراحی اینگونه عملیات ها از سوی آمریکا گفت: سابقه چنین حوادثی در طول شش سال بحران تروریستی غرب آسیا نشان می‌دهد اینگونه عملیات ها همواره از سوی سرویس اطلاعاتی آمریکا طراحی و بنابر ارتباط نزدیک امن عربستان(سرویس اطلاعاتی سعودی) با القاعده و داعش اجرای آن نیز به آنها سپرده می‌شود.

 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین