بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح به مناسبت روز ارتش:

اقتدار دفاعی ایران مرهون هوشمندی ارتشیان و سایر نیروهای مسلح است

ستاد کل نیروهای مسلح

ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای تاکید کرده است، اقتدار دفاعی ایران برای پاسخ قاطع و تعیین کننده به جبهه دشمن مرهون هوشمندی و تلاش متعهدانه و مجاهدانه ارتشیان غیور و سایر نیروهای مسلح کشور است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه ای با گرامیداشت 29 فروردین ماه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و گرامیداشت حماسه آفرینی‌های نیروی زمینی قهرمان، اقتدار دفاعی و آمادگی همه جانبه نظام و ملت ایران برای پاسخ قاطع و تعیین کننده به جبهه دشمن را مرهون هوشمندی و تلاش متعهدانه و مجاهدانه ارتشیان غیور و سایر نیروهای مسلح کشور دانست.

در بخشی از این بیانیه آمده است: 29 فروردین ماه در تاریخ انقلاب اسلامی و ملت ایران و نیروهای مسلح یادآور یکی از تصمیم‌های راهبردی و سرنوشت ساز بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) است که در شرایطی بسیار خطیر و هنگامه‌ای که آمریکا و حامیان رژیم پلید و وابسته پهلوی با توهم بازگشت به ایران؛ ضد انقلاب و عوامل مزدور داخلی را همزمان با فتنه‌آفرینی در بخش‌هایی از استان‌های مرزی کشور به سر دادن آوای شوم انحلال ارتش واداشته بود، رقم خورد.

این بیانیه افزوده است: اقدام هوشمندانه و پیام تاریخی و الهام بخش حضرت امام(ره) در حمایت از ارتش در فروردین 1358 روح حیات و عزت را در پیکره ارتشیان که در خط انقلاب و ملت قرار گرفته بودند دمید و ظهور ارتشی مکتبی و انقلابی برای صیانت از استقلال تمامیت ارضی و استحکام سپر دفاعی کشور برابر جبهه پلید دشمنان را سبب شد.

این بیانیه در ادامه، مجاهدت‌های ارتش در همراهی با سایر نیروهای مسلح طی 38 سال گذشته که هوشمندانه و با درک واقعیات پیش‌رو و مقضیات زمانه و متناسب با تهدیدات فراروی کشور، افزایش توان دفاعی و قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران را به نقطه هراس دشمنان و بدخواهان تبدیل کرده است را ستودنی و مایه مباهات ایرانیان توصیف کرده است.

در ادامه این بیانیه با اشاره به تلاش‌ها و موفقیت‌های روز افزون نیروی زمینی به عنوان بازوی توانمند و مقتدر ارتش جمهوری اسلامی ایران نامگذاری این روز به عنوان گرامیداشت حماسه آفرینی‌های نیروی زمینی قهرمان از سوی مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا را سند افتخار ارتش دانسته و می افزاید: بی شک جایگاه ممتاز اقتدار دفاعی و آمادگی‌های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران برای پاسخ قاطع و تعیین کننده به هر نوع تهدید و تعرض جبهه دشمنان انقلاب و نظام اسلامی، مرهون تلاش متعهدانه و مومنانه و حرکت مجاهدانه و هوشمندانه آحاد نیروهای مسلح به ویژه ارتش غیرتمند است که هم اکنون مایه یاس و استیصال قدرت‌های مستکبر، شرور و ماجراجو و نا امیدی آنان از عملی ساختن هر نوع تهدید سخت و تعقیب آمال و آروزهای شیطانی شده است.

این بیانیه در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره الهام‌بخش شهیدان و حماسه‌سازان ارتش جمهوری اسلامی ایران و تبریک این روز خجسته به آحاد فرماندهان، مدیران و کارکنان غیور و دلاور ارتش و خانواده‌های معظم آنان تاکید کرده است: به فضل الهی و در سایه برخورداری از نعمت اسلام و ولایت و تبعیت از فرامین و منویات مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا امام خامنه ای(مدظله العالی) مسیر پر افتخار و امنیت افزای نیروهای مسلح به مدد«وحدت»، هماهنگی، هم‌افزایی مثال‌زدنی و برخورداری از پشتوانه عمیق«معرفتی» و «بصیرتی» و روحیه «انقلابی» و «جهادی» و تجارب ارزشمند هم آوردی با جبهه دشمن در هشت سال دفاع مقدس و پس از آن با در خشش فزونتر تداوم یافته و به بدخواهان ایران اسلامی یادآور خواهد شد پرچم مقاومت و شهادت‌طلبی در راه آرمان‌های بلند انقلاب، امام و شهدای گرانقدر، در این سرزمین همچنان بر دوش ارتشیان عزیز و سایر مدافعان انقلاب و میهن اسلامی برافراشته است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین