رئیسی در جمع فعالان اقتصادی:

وضع فعلی کشور مناسب اقتدار و آبروی نظام و شایسته مردم نیست/ چرا باید جوان بیکار ما از خانواده خود خجالت بکشد؟

رئیسی

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت:‌ خارج از بحث سلیقه‌های خاص سیاسی باید گفت که قریب ۴۰ سال است که این کشور به برکت انقلاب و شهدا در عالم آبرو به دست آورده اما وضع فعلی مناسب اقتدار این نظام و شایسته مردم نیست که جوان بیکار ما از خانواده خود خجالت بکشد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در فعالان اقتصادی کارآفرین بخش خصوصی، تعاونی و اصناف حضور یافت و دغدغه‌ها، گلایه‌ها و انتقادات آن‌ها را نسبت به وضعیت اقتصادی و اداری کشور دریافت کرد.

حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی  سپس طی سخنانی با بیان اینکه توفیقی است که در خدمت خدمتگزاران به مردم و دغدغه‌‌مندان حوزه تعاونی و اقتصادی و خدمتگزاران عرصه تولید و کارآفرینی هستیم افزود: بنده همواره خود را محتاج شنیدن نظرات مختلف می‌دانستم و  همیشه از شنیدن سخنان آنها استفاده کرده‌ام.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه اقتصاد کشور با مشکلات بزرگی مواجه است که برخی آن را ناشی از ساختارها، برخی ناشی از ضعف مدیریت و برخی نیز ناشی از تحریم و تهدیدهای خارجی می‌دانند، افزود: برخی از دولت‌ها پیش از ‌آغاز کار بسیاری از مشکلات را ناشی از ضعف مدیریت تلقی می‌کردند، اما وقتی کار خود را آغاز کردند، عیوب را ناشی از مشکل سوم یعنی تحریم‌ها دانستند.

*مدیریت قوی در اقتصاد حرف اول را می‌زند

وی تصریح کرد: درصورتیکه اگر اقتصاد ضعیف نداشته باشیم، هم ساختارها اصلاح می‌شود و هم مقابل تحریم‌ها و تهدیدها مقاوم می‌شویم و هم در کسب و کار مردم رونق ایجاد خواهد شد. در این راه مدیریت قوی اقتصادی حرف اول را می‌زند.

حجت الاسلام رئیسی توجه به موضوع و مسأله‌شناسی را بسیار مهم ارزیابی کرد و با بیان اینکه در این صورت راهکار برون‌رفت نیز مشخص خواهد شد، اظهار داشت: چرا نباید شاخص‌های اقتصادی کشور مورد قبول مردم و کارشناسان باشد؟ دولت‌ها با سلایق مختلف می‌آیند. نفت را که سرمایه مردم است با قیمت‌های مختلف می‌فروشند. اما با وجود تفاوت در سلایق، مدیریت و درآمدها همچنان می‌بینیم که وضعیت مورد قبول مردم نیست. متاسفانه بهره‌وری، رشد اقتصادی، افزایش تولید، رفع مسأله بیکاری و ایجاد اشتغال شاخص‌های قابل قبولی ندارد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، تأکید کرد: در این شرایط این سؤال جدی ایجاد می‌شود که چرا ما افزایش بهره‌وری نداریم و با اینکه در ادوار مختلف درآمدهای مختلفی داشته‌ایم اما با این وجود همه مشکلات را به گردن تحریم‌ها می‌اندازیم.

*همه سازوکارهای کشور باید به سمت کارآفرینی برود

وی با طرح این پرسش که چه میزان از مشکلات به دست جوانان قابل حل است، خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات به دست جوانان توانمند و کارآفرین قابل حل است. مشکلات با بخشنامه، آیین‌نامه و دستورالعمل حمایت از کارآفرینی قابل حل نیست؛ بلکه باید همه سازوکارهای کشور به سمت کارآفرینی باشد و دانشگاه و فرهنگ ما نیز در جهت حمایت از این عرصه حرکت کند.

حجت الاسلام رئیسی تأکید کرد: وقتی شاخص‌ها به سمت کارآفرینی باشد ما شاهد رشد اقتصادی خواهیم بود، برای انسان این سؤال جدی ایجاد می‌شود که چرا رشد علمی ما در افزایش بهره‌وری تأثیرگذار نبوده است و چرا به میزان یارانه‌ای که به بنگاه‌ها تزریق می‌شود شاهد بالندگی در این حوزه نیستیم؟

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، با بیان اینکه اگر همه بخش‌ها در کشور در جهت حمایت از کارآفرینی نباشد، کار به خوبی پیش نمی‌رود، به موضوع پرداخت وام در نظام بانکی اشاره کرد و یادآور شد: چقدر از فعالیت بانکی در این مسیر و چقدر در مسیر دلالی است؟ این مساله از طرف یک دولت قوی قابل ارزیابی است و نباید پنهان بماند.

*چرا دولت تنها از 30 درصد ظرفیت متخصصین کشور بهره می‌برد؟

وی با بیان این موضوع که اگر این مبالغ در عرصه تولید به کار گرفته شود آثار آن روشن خواهد بود هرچند بعضی از مسائل برای مردم روشن است و باید به سؤالات آنها پاسخ داده شود، خاطرنشان کرد: آنچه همه را رنج می‌دهد و دغدغه‌مند کرده این موضوعات است؛ چرا دولت از  30 درصد ظرفیت متخصصین کشور بهره می‌برد و چرا از ظرفیتی که بتوان با آن کشور را به استقلال رساند استفاده نمی‌شود.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به موانعی همچون درگیری‌های جناحی و سیاسی به وجود ذخایر و منابع و نیروهای متخصص در کشورمان اشاره کرد و یادآور شد: وقتی یک نیروی متخصص می‌تواند در حوزه خود کار کند چرا در حوزه کسب و کار شرایط لازم برای او ایجاد نشود؛ در حوزه کشاورزی، صنعت، بانکداری، حمایت از کارآفرینی و تولید سؤالات بسیاری وجود دارد.

*تحول در حوزه اقتصاد با ظرفیت فعلی کشور شدنی است

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ادامه داد: زمانی که بنده در سازمان بازرسی و نظارت حضور داشتم با برخی از این چراها آشنایی دارم و با اینکه دولت‌ها تغییر کرده‌اند اما مشکلات همچنان باقی است لذا اگر بخواهیم اتفاقی بیفتد و تحولی در حوزه کار اقتصادی ایجاد شود، این تحول با این ظرفیت فعلی شدنی است.

وی با بیان اینکه اصل 44 قانون اساسی قرار است تصدی‌گری دولت را کاهش دهد و باعث توانمندسازی بخش خصوصی و اعتماد مردم و نیز نقش دادن به آنها در حوزه اقتصاد شود، خاطرنشان کرد: نویسندگان قانون اساسی ما حکیم بودند و به همین خاطر اقسام حوزه‌های خصوصی، تعاونی و مردمی را در اقتصاد در نظر گرفتند، اما حالا همین تعاونی‌ها با این گستره، درگیر مشکلاتشان هستند و به ‌آنها توجه نمی‌شود.

حجت الاسلام رئیسی، ادامه داد: با شنیدن فرمایشات فعالان اقتصادی و با توجه به اطلاعاتی که بنده به دلیل تجربیات کاری‌ام دارم این مسائل قابل حل است و این صحبت نه آرمانی، ذهنی و انتزاعی بلکه واقعی است و این مشکلات اولاً به یاری خداوند متعال و سپس به دست توانای کارآفرینان، متخصصان و مردان و زنان این کشور حل شدنی است و ما برای همه آنها برنامه داریم.

*وضع فعلی کشور مناسب اقتدار و آبروی نظام و شایسته مردم نیست

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، تصریح کرد: خارج از بحث سلیقه‌های خاص سیاسی باید گفت که قریب 40 سال است که این کشور به برکت انقلاب و شهدا در عالم آبرو به دست آورده اما وضع فعلی مناسب اقتدار این نظام و شایسته مردم نیست که جوان بیکار ما از خانواده خود خجالت بکشد.

وی ابراز امیدواری کرد با توفیق خداوند و توجه حضرت رضا (ع) و کرامت رضوی و همچنین با اراده و خواست مردم این مشکلات برطرف شود و بر همین اساس تأکید کرد: این گره‌ها قابل گشودن است و بنده این را با اطلاع عرض می‌کنم.

*شرایط فعلی با حضور و اراده مردم قابل تغییر است

حجت الاسلام رئیسی، تأکید کرد: با حضور و اراده مردم می‌توان وضعیت و شرایط را به نفع مردم و حضور آنها در حوزه اقتصادی و اجتماعی تغییر داده و مدیریت و اقتصاد کشور را نیز نجات داد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به تجربه کاری خود در بخش دام و طیور و آشنایی با مشکلات این حوزه در سنین نوجوانی، اظهار داشت: ان‌شاءالله که به اراده ذات مقدس پروردگار و نیز اراده مردم متدین و همیشه در صحنه بتوان تغییری در جهت اصلاح امور رقم بزنیم.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین