عباسی در گفتگو با خبرنگار «نسیم آنلاین»:

همه چیز نشان از شکست دولت یازدهم در حوزه اقتصاد است/ دولت کماکان مشغول تسویه حساب سیاسی

اسدالله عباسی

این نماینده مجلس با تاکید براینکه نمایندگان عملکرد محسوسی را از نظر عمران، آبادانی، سرمایه‌گذاری و حمایت از تولید در حوزه‌‌های انتخابیه خود مشاهده نمی‌کنند اظهار داشت: تمام این موارد نشانه ناموفق بودن دولت در حوزه اقتصاد است؛ قوه مجریه کماکان مشغول فعالیت‌ برای تسویه‌ حساب‌های سیاسی است.

اسدالله عباسی وزیر سابق تعاون و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با خبرنگار «نسیم آنلاین»، در خصوص عملکرد اقتصادی دولت با بیان اینکه از دید من دولت بیش‌تر سیاسی برخورد کرده تا اقتصادی خاطر نشان کرد: نمی‌توان گفت که کاری انجام نشده است اما آنچنان که انتظار بود دولت با تمام توان و امکانات تلاش کند تا رضایتمندی مردم بالا رود محقق نشد.

عباسی در واکنش به اینکه برخی از اعضای دولت و کارشناسان مدت 4 سال را برای تحول اقتصادی فرصت کمی می‌‌دانند اظهار داشت:‌ این فقط بهانه است چرا که برنامه‌ دولت چهار ساله است. برنامه‌ مجلس هم چهارساله است. مگر می‌شود من وارد مجلس دهم شوم بعد بگویم در مجلس دهم فرصت نشد و باید در مجلس یازدهم هم حضور داشته باشیم.

وی با تاکید براینکه دولت باید برنامه‌هایش را در 4 سال تنظیم کند اظهار داشت: دولت در مورد بحث رفع تحریم‌ها و مسائل پسابرجام نمی‌تواند بگوید با دو هواپیما کارهایم را انجام داده‌ام.

وزیر سابق تعاون در خصوص لزوم پاسخگویی کشور اظهار داشت: دولت باید پاسخ دهد در مورد نفت و گاز خزر که اکتشاف نفت آن هم انجام شده با چه شرکتی قرار داد بسته است؟ چرا در مورد شرکت چینی که یک میلیارد جریمه شد یا بلوکه شدن پول‌های ایرانی اقدامی نکردند؟ دولت باید بگوید اگر فروش نفت سه یا 4 برابر شده و به دو میلیون و پانصد بشکه رسیده پس چرا هنوز شاهد پایین بودن نقدینگی هستیم؟ و چرا خواستار انتشار اوراق مشارکت و اسناد خزانه که انگیزه را از پیمان‌کارها می‌گیرد هستند؟ چرا پس از 4 سال مسکن هنوز از رکود بیرون نیامده است؟

وی در خصوص مهمترین اقداماتی که دولت باید انجام می‌داد اظهار داشت:‌ دولت می‌توانسته براساس شعارها و قول‌هایی که داده همه موارد بالا را یک به یک انجام دهد.

عباسی با تاکید براینکه نمایندگان عملکرد محسوسی را از نظر عمران، آبادانی، سرمایه‌گذاری و حمایت از تولید در حوزه‌‌های انتخابیه خود مشاهده نمی‌کنند اظهار داشت: تمام این موارد نشانه ناموفق بودن دولت در حوزه اقتصاد است و نشان می‌دهد قوه مجریه کماکان مشغول فعالیت‌ برای تسویه‌ حساب‌های سیاسی است و کوشش می‌کند تمام ضعف‌ها را به گردن دولت پیش بیندازد؛ شاید دولت در سال نخست می‌توانست تمام ضعف‌ها را به گردن دولت قبل بیندازد اما در سال چهارم نمی‌تواند چنین کاری را انجام دهد.

عباسی در پایان با بیان اینکه از اینجا به بعد دولت هر کاری که انجام دهد، تبلیغاتی است اظهار داشت: آن‌هایی که می‌گویند چهارسال فرصت کمی است آیا تضمینی وجود دارد در چهار سال آینده دولت به قول‌هایی که داده بتواند عمل کند؟ ما باید هوشیارانه عمل و عملکرد دولت را منصفانه داوری کنیم و دولت هم باید واقع‌بینانه برای مردم گزارش دهد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین