معاون وزیر سابق نفت در امور پتروشیمی با تایید وعده اشتغالزایی ۵ میلیونی قالیباف:

۱۴ میلیون تن بدون سرمایه‌گذاری جدید به ظرفیت پتروشیمی‌ها اضافه شود، اشتغال چشمگیری ایجاد می‌شود!/ در حال حاضر ۱۴ میلیون تن ظرفیت خالی داریم

عبدالحسین بیات

معاون وزیر سابق نفت گفت: افزایش ظرفیت پتروشیمی‌ها باعث افزایش چشمگیر اشتغال، افزایش درآمد ملی و افزایش صادرات خواهد شد.

به گزارش «نسیم آنلاین» غلامحسین بیات معاون وزیر نفت سابق در امور پتروشیمی گفت: در حال حاضر حدود 64 میلیون تن ظرفیت اسمی در صنعت پتروشیمی داریم، در حالیکه در یکسال اخیر فقط 50 میلیون تن آن محقق شده است. فاصله بین تولید و ظرفیت نصب شده که بابت آن سرمایه گذاری، هدفگذاری و هزینه شده است 14-12 میلیون تن است.

وی افزود: با تکمیل چنین ظرفیتی در روند ایجاد شغل اتفاقات خیلی بزرگی خواهد افتاد. وی درباره علت پایین بودن ظرفیت فعالیت در پتروشیمی ها در شرایط کنونی نیز گفت: کمبود خوراک، نارسایی های فرآیندی و دانش لیسانسی و نارسایی های ساخت تجهیزات از جمله دلایل پایین بودن ظرفیت تولید و کاهش اشتغالزایی در شرایط کنونی در صنعت پتروشیمی است. اگر این موارد برطرف شود، معنایش این خواهد بود حداقل 14-12 میلیون تن به ظرفیت کنونی و اسمی پتروشیمی بدون سرمایه گذاری جدید اضافه ‌شود. لذا این افزایش ظرفیت باعث افزایش چشمگیر اشتغال، افزایش درآمد ملی و افزایش صادرات خواهد شد.

معاون وزیر سابق نفت در امور پتروشیمی گفت: اگر همین 14-12 میلیون تن را به صنایع تکمیلی و پایین دستی منتقل کنیم، شغل قابل توجهی اضافه خواهد شد. هر چه در صنایع پتروشیمی و بالادستی و یا میانی شغل ایجاد کنیم، به صورت مستقیم 10 تا 15 برابر آن می‌توانیم در صنایع پایین دستی شغل ایجاد کنیم. وی افزود: البته این اعداد برآوردهای ما است چرا که اتحادیه های تخصصی که دستشان در کار است میگویند این برآوردها ناقص است و دو سه برابر 10-15 برابر میتوان شغل ایجاد کرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین